logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

فریت بار به قطر - ارسال بار هوایی به قطر - سپهر بار سهند

فریت بار به قطر

هر سال، تعداد زیادی از افراد به دلیل شرایط مطلوب کاری، تحصیلی و زندگی در قطر، به این کشور مهاجرت می کنند. از آنجایی که هزینه خرید لوازم شخصی منزل بالاست، مهاجران ترجیح می دهند وسایل اولیه و ضروری زندگی را با خود ببرند. خوشبختانه، گمرک قطر اجازه می‌دهد، تا حداکثر 6 ماه بعد از گرفتن اقامت، بارها و لوازم شخصی خود را (فریت بار به قطر) به این کشور ارسال کنید. از طرف دیگر تاجرانی هستند که به طور مداوم کالاهای خود را به قطر ارسال می کنند. پس با ما همراه باشید تا با پروسه حمل و بهترین شیوه ارسال بار به قطر آشنا شوید.

فریت بار از ایران به قطر فقط به دو شیوه هوایی و دریایی انجام می شود و امکان حمل زمینی به قطر وجود ندارد.

حمل هوایی به قطر

درست است که با حمل و نقل هوایی می توانید بار خود را سریع تر به قطر ارسال کنید، اما باید در نظر داشته باشید که هزینه آن کمی بالاست. متاسفانه هیچ کدام از خطوط هوایی ایران مانند: قشم، ماهان، ایران ایر؛ به قطر پرواز ندارند اما خط هوایی قطر ایرویز یکی از گزینه های مناسب است. این خط هوایی پرواز مستقیم از 4 شهر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان به صورت هفتگی به دوحه دارد، قیمت مناسبی ارائه می کند و تعداد پروازهای روزانه آن به قطر بسیار زیاد است. البته خط هوایی امارات هم راه دیگری برای حمل بار شما به قطر است. ولی عیب بزرگی که دارد کالاهای شما ابتدا باید به دبی برود و بعد از آنجا به قطر ارسال شود که هزینه بسیار زیادی را به شما تحمیل می کند. پس بهترین گزینه ارسال بار با خط قطر ایرویز است.

حمل دریایی به قطر

حمل و نقل دریایی بیشتر برای تاجران و افرادی که می خواهند اقلام بزرگ که وزن بالای یک و نیم تا دو تن را جابجا کنند، مناسب است. این شیوه حمل از نظر قیمت مقرون به صرفه تر از حمل هوایی می باشد و برای افرادی که نیاز فوری به کالای خود ندارند، مناسب است. یکی از معایب این روش، طولانی شدن زمان حمل و نقل است.

یکی از بنادر مهم در قطر، بندر حمد یا دوحه است که بیشتر محموله ها توسط کانتینرهای 20 و 40 فوتی به این بندر ارسال می گردد. متاسفانه، امکان حمل و نقل بارهای کوچک به قطر به صورت دریایی وجود ندارد.

فرودگاه های مهم قطر کدام است؟

 • فرودگاه بین المللی حمد
 • فرودگاه الخور
 • فرودگاه العدید
 • فرودگاه بین المللی دوحه

با توجه به عدم امکان حمل بار به قطر از طریق خطوط هوایی ایرانی، کلیه بارهای ایران به قطر بصورت مستقیم توسط قطر ایرویز به فرودگاه حمد فرستاده می شود.

بنادر مهم قطر کدام است؟

 • استراتژیک حمد
 • دوحه
 • راس لفان
 • الرویس
 • مسعید

ورود مسافران به این بنادر مجاز نمی باشد و تنها برای استفاده تجاری و ترانزیت کالا مجاز است. البته امکان ورود مسافر از طریق بندر دوحه وجود دارد.

مراحل ارسال بار به قطر با سپهر بار سهند

 1. ثبت درخواست مشتری برای ارسال بار در سامانه ما
 2. تماس اپراتورهای متخصص حمل و نقل ما با مشتری
 3. بازدید متخصصین و بازرسین از بار و محموله ارسالی شما و تشخیص نوع بسته بندی و تهیه لیست اولیه و برآورد هزینه ارسال بار
 4. بسته بندی کالای ارسالی شما با بهترین کیفیت و به صورت کاملا استاندارد
 5. تهیه پکینگ لیست و تهیه لیست ترجمه شده به زبان کشور مقصد
 6. بارگیری توسط وسیله نقلیه و حمل به گمرک
 7. انجام کلیه امور و تشریفات گمرکی
 8. صدور بیمه نامه معتبر
 9. انجام امور مرزی و حرکت به سمت مقصد

قوانین و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا در قطر

گمرک قطر برای تمام محموله هایی که به این کشور وارد می شود، مخصوصا واردات دریایی، عوارض و مالیات دریافت می کند. میزان این مالیات 5% از ارزش کل بارهای شما در نظر گرفته شده است. اما برخی از بارها معاف از پرداخت مالیات هستند و آن هم لوازم و هدایای شخصی است که به عنوان بخشی از مهاجرت شخص به کشور قطر وارد می شود.

شروطی که برای این معافیت لازم است رعایت شود عبارتند از:

 1. ارزش کل بارهای شخصی باید کمتر از 3000 ریال قطر باشد.
 2. کالاها باید ماهیت شخصی داشته باشند نه تجاری.
 3. فرستنده بار نباید به طور مکرر و بیش از حد به کشور قطر رفت و آمد کند.
 4. لوازم خانگی باید کارکرده باشند.

دقت داشته باشید، در صورتی که لوازم شخصی شما نو باشد، شما باید 5% از ارزش کل کالاهای خود را به عنوان مالیات پرداخت کنید.

مدارک لازم برای ارسال بار به قطر:

 • اصل بارنامه هوایی یا دریایی
 • کپی گذرنامه و مجوز کار یا اقامت در قطر
 • فهرست دقیق لوازم (جزئیات کالاهای خانگی باید ذکر شده باشد)
 • نامه ای مبنی بر عدم مخالفت کشور قطر برای وارد کردن کالاهای خانگی بدون پرداخت مالیات که توسط کارفرما یا حامی شما در قطر به زبان عربی تایپ و امضا شده باشد.
 • اولین مهر ورود به قطر در صفحه گذرنامه شما

لیست کالاهای ممنوع برای ارسال به قطر

بعضی از کشورها علاوه بر کالاهای خطرناک و موارد ممنوعه که توسط یاتا اعلام شده موارد دیگری هم تحت عنوان اقلام ممنوعه اعلام می کنند. قطر نیز لیستی از کالاهای ممنوعه را به شرح زیر اعلام کرده است:

 • نوشیدنی های الکلی
 • گوشت خوک
 • فرستنده / گیرنده های بی سیم
 • مواد مخدر
 • شمشیر، خنجر
 • مطالب مستهجن
 • هر چیزی که از عاج حیوانات درست شده باشد
 • مجسمه های بودا
 • هر محصولی که توسط قطر ساخته نشده باشد یا جزء واردات غیر قانونی به قطر باشد
 • مقالات سیاسی و مذهبی که به دولت قطر و مذهب اسلامی توهین کرده باشد

قوانین ارسال حیوان خانگی به قطر

برای ارسال پت یا حیوان زنده مانند: ارسال سگ و ارسال گربه به قطر، باید پیش از هر اقدامی مجوز ورود حیوان را از اداره منابع دامی قطر دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز شامل:

 1. کپی شناسنامه یا پاسپورت
 2. گواهی سلامت حیوان خانگی شما که در ایران صادر شده است.
 3. سوابق واکسیناسیون فعلی حیوان خانگی شما، از جمله گواهی هاری. گربه ها باید واکسن پان لوکوپنی، رینوتراکیت و کلسی ویروس را دریافت کنند. سگ ها باید برای پاراآنفلوآنزا، هپاتیت، دیستمپر، لپتوسپیروز و پاروویروس واکسینه شوند. حداقل یک ماه قبل از سفر واکسیناسیون باید انجام شود.
 4. جزئیات میکروچیپ حیوان مانند تاریخ، شماره و مکان.

اگر سگ شما از نژاد های بوکسرها، روتوایلرها، بولداگ ها، پاگ ها، دوبرمن ها، گریت دین ها، شار پی و آکیتاهای ژاپنی باشد باید دو هفته قبل از فرستادن حیوان به گمرک قطر اطلاع دهید. البته در نظر داشته باشید، ممکن است که گمرک قطر ورود این نژادها را هم ممنوع اعلام کند.

چرا حمل بار خود را به ما بسپارید؟

شرکت حمل و نقل بین المللی سپهربار سهند، یکی از شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی در حوزه حمل هوایی، زمینی و دریایی است که با سال‌ها تجربه، به عنوان یکی از تخصصی‌ترین و معتبرترین شرکت‌ها در جنوب ایران شناخته می‌شود. شرکت فریت بار و کارگو سپهربار سهند، با بالاترین سطح کیفیت، قیمت مناسب و بهره‌وری برتر، وسایل و لوازم شما را به هر مقصدی که انتخاب کنید، ارسال می‌کند. یکی از خدمات برتر سپهربار سهند نسبت به دیگر شرکت های باربری، ارائه مشاوره تخصصی برای ارسال بار به قطر با صرف هزینه کم و مطمِن ترین راه می باشد. همچنین این شرکت خدمات فریت بار به چین، فریت بار به آلمان، فریت بار به آمریکا و… را نیز ارائه می دهد.

اشتراک گذاری:

نمونه کار

تلفن های تماس سپهر بار

سپهر بار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *