logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

فریت بار به ترکیه

فریت بار به ترکیه

می‌توانید از طریق شرکت‌ حمل و نقل بین‌المللی سپهربار سهند یا شرکت‌های فریت بار موجود در ترکیه، ارسال فریت بار به مقصد مورد نظر خود را انجام دهید. برای این کار می‌توانید از اینترنت و سایت‌های مربوطه استفاده کرده و یا به صورت مستقیم با شرکت‌های حمل و نقل تماس بگیرید. قبل از ارسال فریت بار بهتر است اطلاعات کافی در مورد قوانین و مقررات مربوط به صادرات و واردات به کشور مورد نظر را به دست آورید، تا به هرگونه مشکلی در این زمینه بر نخورید.

همچنین برای ارسال فریت بار به ترکیه، نیاز به تهیه مدارک و مستندات مورد نیاز دارید. این مدارک شامل بیمه‌نامه بار، صورتحساب ارسال بار، فاکتور خرید کالا (در صورتی که برای خرید کالا ارسال بار صورت می‌گیرد)، گواهی صدور بارنامه و گواهی مالیات بر ارزش افزوده است. همچنین در صورتی که بسته بندی کالا به درستی انجام نشده باشد و کالاها خراب شوند، شما مسئولیت این خسارات را باید تقبل کنید. در ضمن محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی برای ارسال برخی کالاها به ترکیه وجود دارد. به عنوان مثال، برخی کالاهایی که ممکن است برای ترکیه، جزء دسته کالای خطرناک محسوب شوند، همچنین محصولات حیوانی و گیاهی بدون مجوز و گواهی مناسب نمی‌توانند وارد ترکیه شوند. بنابراین بهتر است قبل از ارسال فریت بار به ترکیه، با شرکت حمل و نقل یا مشاوران حمل و نقل بین‌المللی سپهربار سهند مشورت کنید و تمامی مستندات و مدارک مورد نیاز را به دقت تهیه و ارسال کنید.

روش های ارسال فریت بار به ترکیه

 1. ارسال با هواپیما: این روش برای ارسال بار به سرعت و با کیفیت بالا استفاده می شود. شما می توانید از خدمات شرکت های هواپیمایی بین المللی استفاده کنید که بسته های فریت را به ترکیه ارسال می کنند.
 2. ارسال با کشتی: این روش ارسال بار با هزینه کمتر ولی با زمان تحویل بیشتر استفاده می شود. عموما محموله های خیلی بزرگ را از این طریق جابجا می کنند.
 3. ارسال با خودرو: این روش برای ارسال بسته های کوچک و خرده فروشی استفاده می شود.
 4. ارسال با قطار: این روش برای ارسال بسته های سنگین و حجیم استفاده می شود.

هر یک از این روش ها دارای مزایا و معایبی است و بسته به نیاز شما باید انتخاب شود. همچنین باید به مقررات و محدودیت های مربوط به صادرات و واردات بین المللی توجه کنید و از مدارک و مجوزهای لازم برای ارسال بسته های فریت به ترکیه برخوردار شوید.

مراحل فریت بار به ترکیه

 1. انتخاب شرکت حمل و نقل بین المللی: ابتدا باید یک شرکت حمل و نقل بین المللی مانند شرکت سپهربار سهند را انتخاب کنید، که با دانش و تجربه کافی در این زمینه بتواند کالای شما را با امنیت کامل به ترکیه ارسال کند. در این مرحله، باید با توجه به قیمت، کیفیت، سابقه کاری و نظرات مشتریان شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید و بهترین را برای خود انتخاب کنید.
 2. بسته‌بندی بار: بار شما باید بسته‌بندی مناسبی داشته باشد تا در طول حمل و نقل آسیب نبیند. بسته‌بندی باید به گونه‌ای باشد که از شوک و لرزش‌های ممکن در طول حمل و نقل محافظت کند. همچنین، در صورت نیاز باید مدارک مربوط به بار را همراه با آن بگذارید.
 3. تعیین وزن و ابعاد بار: برای ارسال بار به ترکیه، باید وزن و ابعاد بار را تعیین کنید تا شرکت حمل و نقل بین المللی بتواند هزینه حمل و نقل را برای شما محاسبه کند.
 4. تعیین روش حمل و نقل: بعد از تعیین وزن و ابعاد بار، باید روش حمل و نقل بار را تعیین کنید. معمولاً برای حمل و نقل فریت به ترکیه از راه دریایی و هوایی استفاده می‌شود.
 5. تهیه مدارک مورد نیاز: قبل از ارسال بار به ترکیه، باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. این مدارک شامل فاکتور، بارنامه، مجوز صادرات و گواهینامه ارزش افزوده (در صورت لزوم) است.
 6. پرداخت هزینه حمل و نقل: بعد از تعیین هزینه می‌توانید هزینه حمل و نقل را به شرکت حمل و نقل بین المللی پرداخت کنید. این هزینه شامل هزینه‌های حمل و نقل، بیمه و مالیات‌های مربوط به صادرات است.
 7. ارسال بار: پس از تمامی مراحل فوق، بار شما آماده ارسال به ترکیه است. شرکت حمل و نقل بین المللی می‌تواند بار شما را به مقصد ترکیه برساند.
 8. پیگیری بار: پس از ارسال بار، می‌توانید با شرکت حمل و نقل بین المللی تماس بگیرید و از وضعیت بار خود مطلع شوید. همچنین می‌توانید با استفاده از شماره بارنامه خود، وضعیت بار را از طریق سایت یا اپلیکیشن شرکت حمل و نقل بررسی کنید.

در کل، برای ارسال فریت بار به ترکیه، نیاز است به توجه به جزئیات مربوط به بسته‌بندی، وزن و ابعاد بار، مدارک لازم و هزینه حمل و نقل. با رعایت این مراحل، می‌توانید بار خود را به ترکیه ارسال کنید.

هزینه فریت بار به ترکیه

به طور کلی، برای تعیین هزینه حمل بار به ترکیه، باید با شرکت حمل و نقل بین المللی سپهربار سهند تماس بگیرید و جزئیات بار خود را اعلام کنید، تا بتوانند به شما یک تخمین قیمت دقیق بدهند. تعیین هزینه فریت بار به ترکیه، نیاز به داشتن اطلاعات دقیقی درباره وزن و ابعاد بسته های شما و همچنین مبدأ و مقصد شما داریم. هزینه فریت بار به ترکیه بستگی به عوامل مختلفی از جمله وزن بسته، ابعاد بسته، نوع بسته، مسیر حمل و نوع خدمات حمل و نقل است. به طور کلی، شرکت های حمل و نقل بین المللی معمولاً با توجه به وزن بسته و نوع خدمات حمل و نقل، هزینه های مشخصی برای فریت بار تعیین می کنند. علاوه بر این، برخی از شرکت های حمل و نقل ممکن است هزینه های اضافی را نیز برای خدماتی مانند بسته بندی، بیمه، و یا اخذ مجوزهای لازم برای صادرات به کشورهای خارجی، اعمال کنند.

بارها بر اساس وزن در چهار دسته تقسیم می شوند:

 • بار های تا وزن 45 کیلوگرم
 • بین 45 تا 100 کیلوگرم
 • بین 100 تا 300 کیلوگرم
 • بار های با وزن بالای 300 کیلوگرم

مدارک لازم برای فریت بار مسافری به ترکیه

برای فرستادن بار مسافری به ترکیه به صورت فریت، شما باید به مقصد خود توجه کنید و از مقامات محلی برای دقیق‌ترین مشخصات مورد نیاز سؤال کنید. اما در کل، برای فرستادن بار به ترکیه، به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 1. صورتحساب اصلی برای کالاهای شما
 2. فاکتور ارزش گذاری شده کالاهای شما
 3. مجوز صادرات برای برخی کالاهای خاص
 4. گواهی مبدا کالاهای شما
 5. گواهینامه حرکت کالاهای شما

همچنین ممکن است مدارک دیگری نیز برای ورود کالاهای شما به ترکیه مورد نیاز باشد، بسته به نوع و حجم بار شما. برای اطمینان از داشتن تمامی مدارک لازم، بهتر است با حامل کالای خود تماس بگیرید و از ایشان درخواست لیست دقیقی از مدارک لازم را بکنید.

ترخیص و دریافت بار در گمرک ترکیه

بعد از ورود بار شما به گمرک ترکیه، ابتدا باید صورت جلسه ترخیص بار را تهیه کنید. سپس با مراجعه به سامانه گمرکی ترکیه به نشانی www.gtb.gov.tr می‌توانید برای تهیه فاکتور ترخیص بار و گزارش پرداخت‌های مالی، اقدام کنید. در ادامه باید مستندات مورد نیاز برای ترخیص بار شامل بارنامه، فاکتورهای خرید و سایر مستندات مربوط به بار را به همراه صورت جلسه ترخیص بار به گمرک ارائه دهید. پس از بررسی مستندات و تعیین مالیات و عوارض مربوطه، باید مبلغ تعیین شده را پرداخت کنید تا بار شما ترخیص شود. پس از پرداخت مالیات و عوارض، بار شما از گمرک ترکیه ترخیص شده و شما می‌توانید آن را دریافت کنید. لازم به ذکر است که هزینه ترخیص بار بر اساس نوع بار و میزان مالیات و عوارض تعیین می‌شود و ممکن است به عنوان هزینه اضافی به هزینه حمل و نقل بار شما اضافه شود.

فریت بار به ترکیه یکی از سریع ترین روش های ارسال کالا محسوب می شود. برای مشاوره و اطلاع از چگونگی انجام فریت بار به ترکیه با متخصصین سپهربار سهند در تماس باشید. همچنین این شرکت خدمات فریت بار به امارات، فریت بار به روسیه، فریت بار به قطر و… را نیز ارائه می دهد.

اشتراک گذاری:

نمونه کار

تلفن های تماس سپهر بار

سپهر بار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *