logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

فریت بار به استرالیا

فریت بار به استرالیا

فریت بار به استرالیا

همانطور که میدانید برای اضافه بار مسافر هزینه نسبتاً زیادی دریافت می‎شود. همچنین وسایل و لوازم خانه به مقدار زیاد را نمی‎توان از فرودگاه مبدا با خود به مقصد برد. بهترین و راحت ترین راه استفاده از فریت بار مسافری از طریق شرکت های حمل و نقل هوایی است. فریت بار مسافری به شما پیشنهاد می‎شود، زیرا این امکان را به شما می‎دهد تا به راحتی مقدار زیادی از وسایل شخصی و خانگی خود را با پاسپورت گمرک پایانه صادراتی بار به کشور استرالیا ارسال کنید.

روش های ارسال فریت بار به استرالیا

ارسال بار به کشور های دیگر به سه صورت انجام می‎شود:

 1. زمینی : استرالیا کشوری است که اطراف آن را اقیانوس و دریاها فرا گرفته اند. چون این کشور یک جزیره است و با کشور های دیگر مرز زمینی ندارد، پس نمی‎توان از مسیر زمینی عمل ارسال بار را انجام داد.
 2. هوایی : از میان این سه روش ارسال بار، از مسیر هوایی از نظر زمان و هزینه، مسیر بهینه تری به حساب می‎آید. برای ارسال بارهایی با وزن 45 تا 1000 کیلوگرم روش هوایی مناسب تر است. به طور کلی بخش زیادی از صادرات و واردات حمل وسایل منزل به استرالیا از روش فریت بار هوایی انجام می‎شود.
 3. دریایی : اگر می‎خواهید لوازم سنگین مانند: مبلمان، میز ناهارخوری وغیره، بارهایی با وزن بیشتر از 2000 کیلوگرم را به کشور استرالیا ارسال کنید، روش دریایی برای شما به صرفه تر خواهد بود.

مراحل فریت بار به استرالیا

 • تماس با شرکت حمل و نقل بین المللی سپهربار سهند
 • بسته ‎بندی تخصصی بار شما
 • انتقال بار از منزل یا شرکت شما به فرودگاه
 • تهیه و تکمیل مدارک فریت بار مسافری
 • گرفتن مجوز های لازم جهت فریت بار به استرالیا
 • انجام تشریفات گمرکی برای ارسال بار به استرالیا
 • صدور بارنامه، گرفتن رزرو و صدور بیمه نامه فریت بار به مقصد استرالیا
 • تحویل بارنامه و سایر مدارک به مشتری و تسویه حساب

مدارک لازم برای فریت بار مسافری به استرالیا

 • اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
 • اصل کارت ملی
 • کپی بلیط
 • آدرس کامل فرستنده و گیرنده
 • لیست بار

هزینه فریت بار به استرالیا

بر اساس محدوده های وزنی کالا، هزینه فریت بار به استرالیا فرق می‎کند. عواملی که بر قیمت ارسال بار فریت تاثیر گذارند، مانند: شهر مقصد، نوع بسته بندی، حجم و وزن بار، ایرلاینی که برای وسایل خود انتخاب کرده ‎اید، پالت محموله و قوانین خاص کشور مبدأ و مقصد.

بارها بر اساس وزن در چهار دسته قرار می ‎گیرند:

 • بارهای تا وزن 45 کیلوگرم
 • بین 45 تا 100 کیلوگرم
 • بین 100 تا 300 کیلوگرم
 • بارهای بیشتر از 300 کیلوگرم

ترخیص و دریافت بار در گمرک فرودگاه‎ های استرالیا

زمانی که بار توسط گمرک مقصد ترخیص می‎شود، شما باید تا 48 ساعت پس از آن کالای خود را ترخیص نمایید، تا هزینه انبارداری برای شما حساب نشود. گمرک تمام مدارک بار شما را چک خواهد کرد، پس بهتر است تمام مدارک کامل و بی‎ نقص باشند. بعد از آن بار شما توسط کارشناس اداره کشاورزی گمرک استرالیا بازرسی می ‎شود. منظور از این بازرسی، مطمئن شدن از سلامت بار شما از هرگونه میکروب، قارچ و حشرات است. اگر بار خود را در بسته های چوبی بسته‎ بندی کرده باشید، باید مدارک مربوط به سم‎پاشی و ضدعفونی آن‎ها را همراه مدارک بار ارسال کنید. در مرحله آخر بسته های شما توسط دستگاه X-Ray بازرسی می‎شوند تا معلوم شود، آنچه در بارنامه خود اظهار کرده ‎اید با بار مطابقت دارد یا خیر.

کالاهای ممنوعه برای ارسال بار به استرالیا

ارسال بعضی از کالا ها به استرالیا ممنوع بوده یا دارای محدودیت‎ هایی می‎باشد، که عبارتند از:

 1. ارسال مواد غذایی به استرالیا : یکی از مهم‎ترین کالای ممنوع برای ارسال به استرالیا، میوه، سبزیجات تازه و غذاهای خانگی بدون بسته بندی تجاری است. اگر مواد غذایی بدون بسته‎ بندی تجاری در بار مسافر مشاهده شود، ضبط می‎شود و شما باید جریمه بپردازید‌.
 2. ارسال دارو به استرالیا : شما تنها با داشتن نسخه پزشک معالج و نیز با بسته‎ بندی مخصوص دارو و فقط برای مصرف 3 ماه می‎ توانید دارو در چمدان های خود داشته باشید.
 3. ارسال گل و گیاه به استرالیا : فرستادن بعضی از گیاه های زنده ممنوع بوده و باید از وزارت بهداشت استرالیا مجوز بگیرید. حتی برای ارسال دانه های گیاهی با بسته‎ بندی تجاری هم سخت گیری زیادی می‎ کنند.

فریت بار روشی کارآمد برای ارسال وسایل سنگین شما از یک کشور به کشوری دیگر است. اگر قصد مهاجرت دارید برای انتقال لوازم یا وسایل خود از فریت بار استفاده کنید. شرکت حمل و نقل بین المللی سپهربار سهند با سال ها تجربه ای که دارد، این کار را به راحتی و امنیت لازم برای شما انجام خواهد داد. چنانچه در این مورد سوالی داشتید با متخصصین سپهربار در تماس باشید. همچنین این شرکت خدمات فریت بار به ترکیه، فریت بار به قطر، فریت بار به چین و… را نیز ارائه می دهد.

اشتراک گذاری:

نمونه کار

تلفن های تماس سپهر بار

سپهر بار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *