logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

فریت بار به قبرس شمالی

فریت بار به قبرس شمالی

فریت بار چیست؟

فریت بار اصطلاحی است که از کلمات لاتین “فریت” (Freight) و “بار” (Cargo) گرفته شده است و در حوزه حمل و نقل برای انتقال کالا و بارهای مختلف به روش‌های هوایی، زمینی، دریایی و ریلی به کار می رود. به دلیل محدودیت حمل بار با هواپیمای مسافربری افرادی که قصد ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند و می ‌خواهند وسایل منزل خود را به مقصد ببرند، این شیوه را مورد استفاده قرار می دهند؛ حتی مهاجران و تاجرانی که قصد تجارت و ارسال بار به کشوری را دارند، باید به دلیل کاهش هزینه ها، سهولت استفاده و به عنوان شیوه ای سریع و ایمن از فریت بار استفاده کنند. این خدمات به صورت عمده توسط شرکت‌های حمل و نقل مانند شرکت بین المللی سپهر بار سهند ارائه می ‌شود و هر فرد حقیقی یا حقوقی می‌تواند از این خدمات بهره ببرد. لازم به ذکر است که فریت بار در مقاصد داخلی نیز قابل استفاده است.

قبرس

قبرس یک کشور جزیره‌ ای در خاورمیانه و شرق دریای مدیترانه است، شهر نیکوزیا بزرگترین شهر و پایتخت این کشور می باشد. کشور قبرس دارای مرز آبی با همسایگان خود، نظیر ترکیه، اسرائیل، لبنان و غیره است. همچنین به علت موقعیت مکانی منحصر به فرد، دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. جزیره قبرس سومین جزیره پرجمعیت در دریای مدیترانه به شمار می آید.

کشور قبرس به دو بخش تقسیم می‌شود: قبرس شمالی و جنوبی. قبرس شمالی که بخشی ترک ‌نشین به حساب می آید و ساکنان آن مسلمان و ترک ‌زبان می باشند. ترکیه تنها کشوری است که قبرس شمالی را به عنوان کشوری مستقل می شناسد، تنها بخش جنوبی قبرس جزو اتحادیه اروپا است.

قبرس جنوبی از بخش اروپایی تشکیل شده و یونانی ها اکثر ساکنان آن هستند و به دلیل وجود یونانیان تحت تأثیر فرهنگ کشور یونان قرار گرفته‌ است.

فریت بار به قبرس شمالی

برای انجام فریت بار به قبرس شمالی، شما باید با شرکت‌های حمل و نقل بین ‌المللی معتبر مانند شرکت سپهر بار سهند تماس بگیرید. این شرکت ‌ها می‌توانند به شما اطلاعات کاملی در مورد اقدامات لازم برای انتقال بار به قبرس شمالی ارائه دهند، از جمله مقررات مربوط به واردات، مدارک لازم و هزینه‌های حمل و نقل. در حال حاضر ارسال فریت بار به قبرس شمالی به صورت مستقیم ممکن نیست و شما تنها می تواند حیوان خانگی یا همان پت را ارسال کنید.

ارسال پت به قبرس شمالی
ارسال حیوان خانگی به قبرس شمالی

ارسال پت به قبرس شمالی

کشور قبرس به دلیل مناظر زیبا، آب و هوای معتدل و خوب هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، بسیاری از گردشگران و دیگر افراد دغدغه حمل پت خود را به قبرس شمالی دارند. ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی شرایط و قوانین خاصی دارد که متفاوت از دیگر کشورها است؛ در زیر به آن ها اشاره شده است:

 1. کاشت میکروچیپ: حیوان باید میکروچیپ شناسایی داشته باشد. این تکنولوژی الکترونیکی کوچک، شماره منحصر به فرد حیوان را زیر پوست نصب کرده و با دستگاه خاص، اطلاعات مرتبط با حیوان را به دست می‌آورند. این میکروچیپ‌ها که باید بر اساس گواهی و قوانین قبرس شمالی باشد، به صاحبان حیوانات اجازه می‌دهند که در صورت گم شدن حیوان، آن‌ها را به راحتی پیدا کنند و امنیت حیوانات خانگی را تضمین می‌کنند.
 2. واکسیناسیون: در قبرس شمالی، برای حیواناتی که قصد ورود به این کشور را دارند، واکسینه کردن اجباری است و باید پس از کاشت میکروچیپ انجام شود. واکسن‌های مورد نیاز شامل واکسن هاری و مقاومت در برابر بیماری‌ها می‌شوند. اطلاعات واکسیناسیون باید در گواهی بهداشتی بین‌المللی و شناسنامه حیوان ثبت شود.
 3. گواهی سلامتی ارسال و نگهداری: شما نیاز به گواهی سلامت از یک دامپزشک معتبر دارید که حیوان خانگی شما را قبل از ارسال بررسی کرده و سلامتی آن را تایید کند؛ همچنین حیوانات خانگی برای نگهداری در قبرس شمالی نیاز به داشتن گواهی سلامتی معتبر دارند. این گواهی باید در داخل قبرس تهیه شده و برای مسافران به مدت ۱۰ روز اعتبار دارد. در صورت اقامت طولانی‌مدت، می‌توان گواهی مدت‌دار را بعد از ۱۰ روز دریافت کرد. این گواهی سلامتی نقش مهمی در حفظ سلامت حیوانات خانگی و جلوگیری از ورود بیماری‌ها به کشور ایفا می‌کند.
 4. اخذ نامه تعهد به عدم استفاده تجاری: صاحبان حیوانات خانگی باید نامه‌ای از مقامات قبرس شمالی اخذ کنند که به عدم استفاده تجاری از حیوان خانگی تعهد می‌دهند. این اقدام به حمایت از حقوق حیوانات و جلوگیری از بهره‌برداری غیراخلاقی از آن‌ها کمک می‌کند.
 5. اخذ اجازه نامه ورود: حیوانات خانگی برای ورود به قبرس شمالی باید اجازه نامه رسمی از مقامات مربوطه در این منطقه را دریافت کنند. این اجازه نامه تایید می‌کند که حیوانات مطابق با قوانین و محدودیت‌های مربوط به حیوانات به کشور وارد می‌شوند.
 6. مجوزهای لازم: مطابق قانون جمهوری قبرس (CCT)، برای ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی، شما باید ابتدا مجوز و دستورالعمل مناسب را به دست آورید.
 7. پروسه قرنطینه: ممکن است بخواهید پت خود را به مدت معینی در قرنطینه قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که هیچ بیماری‌ قابل انتقالی وجود ندارد.

توصیه می‌شود قبل از اقدام به ارسال حیوان خانگی به قبرس شمالی به طور کامل از شرایط  و قوانین این کشور آگاهی کسب کنید؛ این قوانین ممکن است در طول زمان تغییراتی کند، بنابراین بهتر است که قبل از هر اقدامی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

برای خروج پت از ایران و ورود حیوان خانگی به قبرس شمالی مدارکی مورد نیاز است که به طور خلاصه در زیر گفته شده است:

مدارک لازم برای خروج پت خانگی از ایران

 • گواهی سلامت دامپزشک
 • شناسنامه بهداشتی
 • مشخصات حیوان و کپی از برگ اول آن
 • مشخصات واکسیناسیون و کپی آن
 • کارت میکروچیپ
 • برخی از پرندگان مانند کاسکو، عروس هلندی و غیره، باید گواهی citis از سازمان محیط زیست کشور دریافت کنند که جهت امور قرنطینه در کشور قبرس لازم است
 • هر شخص به ازای پاسپورت تنها می تواند 3 قلاده حیوان را با خود ببرد
 • مجوز صادره جهت خروج حیوان از کشور تنها 10 روز اعتبار دارد
 • حیواناتی نظیر سگ و گربه باید حداکثر 14 روز از اخرین تاریخ تزریق واکسن هاری آنها گذشته باشد

موارد بالا گوشه ای از مدارک و مراحل خروج حیوان خانگی از ایران بود، جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مدارک لازم جهت ورود پت خانگی به قبرس شمالی

همانطور که قبلا اشاره کردیم، ارسال حیوان خانگی به قبرس شمالی قوانین و شرایط ویژه ای دارد که خدمت شما عزیزان بیان شد؛ در زیر به طور خلاصه به بیان موارد می پردازیم:

 • اجازه نامه ورود به قبرس شمالی که باید قبل از سفر تهیه شود
 • تعهد عدم استفاده تجاری
 • تست خون به جهت اندازه گیری تیترآنتی بادی هاری
 • سن حیوان
 • واکسیناسیون که باید اطلاعات واکسن هاری در گواهی بهداشت و شناسنامه حیوان ثبت شود و اطلاعاتی از قبیل: تاریخ واکسیناسیون، نام واکسن، شماره سری آن و تاریخ انقضا و … باشد
 • کاشت میکروچیپ که باید بر اساس استاندارد های ایزو 11784 و 11785 باشد
 • تاریخ دقیق کاشت میکروچیپ و شماره آن

نتیجه

امروزه قبرس شمالی به عنوان مقصد بسیاری از افراد از جهت تحصیلات، گردشگری و یا امور دیگر، از اهمیت ویژه ای برخودار است که باعث شده این کشور دارای قوانین ویژه و محکمی باشد. همانطور که در بالا ذکر شد؛ این قوانین ممکن است دچار تغییراتی شود. پس بهتر است قبل از هرکاری با شرکت سپهربار سهند تماس حاصل فرمایید.

شرکت حمل و نقل بین المللی سپهر بار سهند با تیمی متشکل از متخصصین و مشاورین زبده آماده پاسخ گویی به تمامی سوالات و دغدغه های شما عزیزان است.

اشتراک گذاری:

نمونه کار

تلفن های تماس سپهر بار

سپهر بار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *