logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

ارسال پت به قبرس شمالی

ارسال پت به قبرس شمالی

ارسال پت به قبرس
ارسال پت به قبرس

کشور قبرس شمالی به دلیل فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری و امکان اخذ اقامت، تبدیل به یکی از مقاصد پرطرفدار برای ایرانیان برای مهاجرت شده است؛ ولی با تغییرات در قوانین ورود حیوانات خانگی به این کشور، بسیاری از هموطنان با مشکلاتی روبرو شده‌ اند. در این مقاله ما قصد داریم تا به شما درک کاملی از قوانین و مقررات مربوط به ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی ارائه دهیم.

 قوانین ارسال حیوانات خانگی (سگ و گربه) به قبرس شمالی

در ابتدا به قوانین ارسال حیوان خانگی به قبرس شمالی می‌ پردازیم:

 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • ارسال از طریق همراهی مسافر
 • آزمایش تیترهاری
 • مجوزها، فرم‌ ها و جداول درخواستی قبرس
 • اخذ مجوز ورود پت از کشور قبرس شمالی
 • هر نفر حداکثر ۳ حیوان خانگی

 

 1. میکروچیپ

اولین شرط مهم برای ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی، داشتن میکروچیپ معتبر است. به عبارت دیگر بدون وجود این میکروچیپ، هیچ یک از مدارک مورد نیاز برای ارسال پت اعتبار نخواهند داشت. میکروچیپ در اصل یک شناسه الکترونیکی است که در حیوانات کوچک نصب می ‌شود و اطلاعات مرتبط با حیوان را به صورت الکترونیکی ذخیره می ‌کند. این تراشه به مالکان حیوانات خانگی در مواقع اضطراری یا گم‌ شدگی، کمک می ‌کند تا حیوانات خود را پیدا کنند. همچنین باید توجه داشت که میکروچیپ کاشته شده باید با استاندارد های قبرس شمالی سازگار باشد.

 1. واکسیناسیون

بر اساس قوانین و مقررات قبرس شمالی در خصوص ارسال حیوانات خانگی، سگ‌ ها و گربه ها باید دارای واکسیناسیون کامل و به ‌روز باشند. یعنی از آخرین واکسن‌ های ویروسی مرتبط با حیوانات بیش از یک سال نباید گذشته باشد.

 1. ارسال حیوان خانگی با همراهی مسافر

قبرس شمالی از جمله کشورهایی است که ورود حیوانات خانگی به همراه مسافر ممنوع نیست. در این کشور، امکان ارسال حیوانات خانگی به روش قسمت بار و داخل کابین، فراهم شده است.

 1. آزمایش تیتر هاری

هاری یکی از بیماری ‌هایی می باشد که می ‌تواند به طور مشترک بین انسان و حیوانات انتقال یافته و سیستم عصبی را تحت حمله قرار دهد. در کشور قبرس شمالی علاوه بر واکسیناسیون، آزمایش تیتر هاری نیز در قوانین ارسال حیوانات خانگی به این کشور لحاظ شده است.

در این روند، چندین مسئله مهم وجود دارد: 1ـ مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود. 2ـ تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری. 3ـ حداقل 3 ماه باید از انجام آزمایش تیتر هاری گذشته باشد تا سایر مجوزات مورد نیاز برای ورود به فنلاند صادر شود.

همچنین بعد از انجام آزمایش تیتر هاری، در صورتی که نتیجه آزمایش مطلوب باشد، این آزمایش تا یک سال بعد برای مهاجرت حیوانات خانگی به قبرس شمالی اعتبار دارد.

 1. مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز قبرس شمالی از کشور مبدا

برای ارسال حیوانات خانگی خود (سگ یا گربه)، به قبرس شمالی باید مجوزات مخصوص این کشور را تهیه کنید. در این رابطه جزئیات کامل و صحیح در تکمیل فرم‌ های مورد نیاز، بر اساس استانداردهای کشور قبرس شمالی، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 1. اخذ مجوز ورود پت از کشور قبرس شمالی

قبل از ورود حیوانات خانگی به قبرس شمالی، مالکان باید با وارد کردن اطلاعات و ارائه مدارک مربوط به حیوانات خانگی خود در سامانه دولتی مربوط به این موضوع، مراحل اخذ مجوز ورود حیوانات خود به این کشور را طی کنند. این مجوزات اهمیت بسیار زیادی دارند، زیرا بدون آن ورود حیوانات خانگی به قبرس شمالی امکان ‌پذیر نخواهد بود.

 1. هر نفر حداکثر ۳ حیوان خانگی

به ازای هر پاسپورت، هر فرد مجاز است حداکثر 3 قلاده حیوان خانگی را به کشور قبرس شمالی ارسال کند. این محدودیت به منظور حفظ بهبود محیط زیست و رعایت سلامتی عمومی در کشور اعمال می‌ شود.

اگر قوانین ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص یا نادرستی را برای حیوان خود تهیه کند، از ورود آن حیوان به کشور قبرس شمالی جلوگیری می‌ شود. در ابتدا اقدام به برگشت حیوان خانگی به کشور مبدا انجام می ‌شود و یا در صورت امکان، حیوان قرنطینه فرودگاهی می‌ شود تا نقص پرونده رفع شود.

باید دقت کنید که تمام هزینه‌ های مرتبط با برگشت حیوان خانگی به کشور مبدا یا انجام واکسیناسیون، آزمایش‌ ها و قرنطینه فرودگاهی به عهده خود صاحب حیوان می ‌باشد؛ اما اگر صاحب حیوان خانگی از انجام این کار و پرداخت هزینه‌ های مرتبط با آن امتناع کند، متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می ‌گیرد. تهیه مدارک و رعایت استاندارد های مربوط به قبرس شمالی از اهمیت بسیاری برخوردار است و هرگونه عدم رعایت این مقررات ممکن است به مشکلات جدی برای حیوانات و مالکان آنها منجر شود.

هزینه ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی

هزینه‌ های مرتبط با ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی ممکن است بسیار متنوع و متغیر باشد و بسته به عوامل مختلفی نظیر: وزن حیوان، نوع پرواز، ابعاد حیوانات و فرودگاه مقصد متفاوت خواهد بود. برای دریافت اطلاعات دقیق و کامل درباره هزینه ‌های مرتبط با حمل حیوانات خانگی به قبرس شمالی، بهترین راه ارتباط با کارشناسان شرکت سپهربار سهند می باشد. کارشناسان ما می ‌توانند شما را با جزئیات مالی و تمامی نکات مرتبط آشنا کرده و به شما راهنمایی کامل ارائه دهند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد تا اطلاعات لازم برای ارسال حیوانات خانگی به قبرس شمالی به شما ارائه شود. نگهداری از حیوانات خانگی در ملک شخصی نیز در این کشور تحت شرایط خاصی صورت می ‌گیرد، شما می‌ توانید انواع مختلفی از حیوانات را به عنوان حیوان خانگی نگه دارید؛ اما باید به چند نکته توجه داشت: نژاد های معینی ممنوع هستند و نگهداری از حیوانات در وضعیت انقراض و خطرناک مجاز نیست. بنابراین، توصیه می‌ شود قبل از تصمیم به نگهداری از هر حیوانی در قبرس شمالی، اطلاعات لازم را به دقت جمع ‌آوری کنید.

شرکت بین المللی سپهربار سهند با داشتن اطلاعات به ‌روز و تجربه لازم، می ‌تواند حیوان خانگی شما را بدون هیچ مشکل یا مانعی به مقصد مورد نظرتان برساند. تضمین کیفیت و ایمنی حیوانات خانگی شما همیشه در اولویت این شرکت قرار دارد. تیم متخصص شرکت سپهربار سهند تعهد دارد که حیوان خانگی شما را با کمال مراقبت و در شرایط بهداشتی بهترین راه‌ ها را در طول مسیر سفر، با رعایت دقیق قوانین و دستور العمل‌ های بین ‌المللی حمل کند. همچنین شما می‌ توانید با آرامش کامل و بدون نگرانی برای فریت بار وسایل خود به کشورهای ژاپن، فنلاند، روسیه، هلند و غیره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

مقصدهای دیگر

نمونه کار

تلفن های تماس سپهر بار

سپهر بار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *