logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

قوانین ارسال پت به قبرس شمالی

ارسال پت به قبرس
ارسال پت

میکروچیپ

اولین شرط مهم در قوانین ارسال پت به قبرس شمالی، داشتن میکروچیپ معتبر است. به عبارت دیگر بدون وجود این میکروچیپ، هیچ یک از مدارک مورد نیاز برای ارسال پت اعتبار نخواهند داشت. میکروچیپ در اصل یک شناسه الکترونیکی است که در بدن پت نصب می ‌شود و اطلاعات مرتبط با حیوان خانگی را به صورت الکترونیکی ذخیره می ‌کند. همچنین باید توجه داشت که میکروچیپ کاشته شده باید با استاندارد های قبرس شمالی سازگار باشد.

ارسال پت

واکسیناسیون کامل

بر اساس قوانین و مقررات قبرس شمالی در خصوص ارسال حیوانات خانگی، سگ‌ ها و گربه ها باید دارای واکسیناسیون کامل و به ‌روز باشند. یعنی از آخرین واکسن‌ های ویروسی مرتبط با حیوانات بیش از یک سال نباید گذشته باشد.

ارسال پت

مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز

  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • ارسال از طریق همراهی مسافر
  • آزمایش تیترهاری
  • مجوزها، فرم‌ ها و جداول درخواستی قبرس
  • اخذ مجوز ورود پت از کشور قبرس شمالی
  • هر نفر حداکثر ۳ حیوان خانگی

برای ارسال حیوانات خانگی خود (سگ یا گربه)، به قبرس شمالی باید مجوزات مخصوص این کشور را تهیه کنید. در این رابطه جزئیات کامل و صحیح در تکمیل فرم‌ های مورد نیاز، بر اساس استانداردهای کشور قبرس شمالی، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

قبل از ورود حیوانات خانگی به قبرس شمالی، مالکان باید با وارد کردن اطلاعات و ارائه مدارک مربوط به حیوانات خانگی خود در سامانه دولتی مربوط به این موضوع، مراحل اخذ مجوز ورود حیوانات خود به این کشور را طی کنند. این مجوزات اهمیت بسیار زیادی دارند، زیرا بدون آن ورود حیوانات خانگی به قبرس شمالی امکان ‌پذیر نخواهد بود.

ارسال پت

آزمایش تیتر هاری (سرولوژی)

هاری یکی از بیماری ‌هایی می باشد که می ‌تواند به طور مشترک بین انسان و حیوانات انتقال یافته و سیستم عصبی را تحت حمله قرار دهد. در کشور قبرس شمالی علاوه بر واکسیناسیون، آزمایش تیتر هاری نیز در قوانین ارسال حیوانات خانگی به این کشور لحاظ شده است.

در این روند، چندین مسئله مهم وجود دارد:

1ـ مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود.

2ـ تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری.

3ـ حداقل 3 ماه باید از انجام آزمایش تیتر هاری گذشته باشد تا سایر مجوزات مورد نیاز برای ورود به فنلاند صادر شود.

همچنین بعد از انجام آزمایش تیتر هاری، در صورتی که نتیجه آزمایش مطلوب باشد، این آزمایش تا یک سال بعد برای مهاجرت حیوانات خانگی به قبرس شمالی اعتبار دارد.

ارسال پت

کشور قبرس شمالی به دلیل فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری و امکان اخذ اقامت، تبدیل به یکی از مقاصد پرطرفدار برای ایرانیان برای مهاجرت شده است؛ ولی با تغییرات در قوانین ورود حیوانات خانگی به این کشور، بسیاری از هموطنان با مشکلاتی روبرو شده‌ اند.

قبرس شمالی از جمله کشورهایی است که ورود حیوانات خانگی به همراه مسافر ممنوع نیست. در این کشور، امکان ارسال حیوانات خانگی به روش قسمت بار و داخل کابین، فراهم شده است.

ارسال پت

به ازای هر پاسپورت، هر فرد مجاز است حداکثر 3 قلاده حیوان خانگی را به کشور قبرس شمالی ارسال کند. این محدودیت به منظور حفظ بهبود محیط زیست و رعایت سلامتی عمومی در کشور اعمال می‌ شود.

در صورتی که فردی مدارک ناقص یا نادرستی را برای حیوان خود تهیه کند، از ورود آن حیوان به کشور قبرس شمالی جلوگیری می‌ شود. در ابتدا اقدام به برگشت حیوان خانگی به کشور مبدا انجام می ‌شود و یا در صورت امکان، حیوان قرنطینه فرودگاهی می‌ شود تا نقص پرونده رفع شود.

باید دقت کنید که تمام هزینه‌ های مرتبط با برگشت حیوان خانگی به کشور مبدا یا انجام واکسیناسیون، آزمایش‌ ها و قرنطینه فرودگاهی به عهده خود صاحب حیوان می ‌باشد؛ اما اگر صاحب حیوان خانگی از انجام این کار و پرداخت هزینه‌ های مرتبط با آن امتناع کند، متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می ‌گیرد. تهیه مدارک و رعایت استاندارد های مربوط به قبرس شمالی از اهمیت بسیاری برخوردار است و هرگونه عدم رعایت این مقررات ممکن است به مشکلات جدی برای حیوانات و مالکان آنها منجر شود.

ارسال پت

حیوانات ممنوع برای ارسال به قبرس شمالی

بر اساس قوانین بین المللی حیوانات ، بعضی از حیوانات خانگی برای پرواز پذیرش نمی شوند :

  • pitbul

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال پت، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

07132335401     |     09171054480

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *