logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

قوانین ارسال پت به فنلاند

ارسال پت به فنلاند
ارسال پت

میکروچیپ

یکی از شرایط اساسی برای ارسال حیوانات خانگی به فنلاند، داشتن میکروچیپ معتبر می باشد. میکروچیپ یک تکنولوژی بسیار حیاتی است که به مالکان حیوانات خانگی، امکان می‌ دهد تا در شرایط فوری مانند گم ‌شدن حیوانات، به سرعت آن‌ها را شناسایی و پیدا کنند. این میکروچیپ باید با استاندارد های فنلاند سازگار باشد. در واقع بدون داشتن میکروچیپ، هیچ یک از مدارک مورد نیاز برای ارسال حیوانات خانگی به فنلاند اعتبار نخواهند داشت.

ارسال پت

واکسیناسیون کامل

واکسیناسیون حیوانات خانگی باید به ‌طور کامل انجام شده باشد. طبق قوانین و مقررات کشور فنلاند برای ورود حیوانات خانگی (سگ‌ و گربه‌) باید دارای واکسیناسیون کامل و به ‌روز شده باشند. یعنی نباید بیش از یک سال از زمان انجام آخرین واکسن‌ های ویروسی برای حیوان شما گذشته باشد. به این ترتیب امکان ارسال به فنلاند بدون هیچ مشکلی فراهم می ‌شود و سلامتی حیوان خانگی‌ تان حفظ می ‌شود.

ارسال پت

مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز

  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • ارسال از طریق همراه مسافر و کارگو
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ ها و جداول درخواستی فنلاند

مانند دیگر کشورهای جهان برای ارسال سگ یا گربه به فنلاند، شما باید مجوزات مخصوص این کشور را تهیه کنید. در این روند جزئیات تکمیل فرم‌ ها و اسناد مورد نیاز، طبق استاندارد های کشور فنلاند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. باید اطمینان حاصل کنید که همه اقدامات و اسناد مورد نیاز به دقت و مطابق با مقررات این کشور تهیه شوند تا ورود حیوانات خانگی به فنلاند به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام شود.

ارسال پت

آزمایش تیتر هاری (سرولوژی)

هاری یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان‌ است که به سیستم عصبی حمله می‌ کند. این بیماری در اروپا و سایر نقاط جهان به عنوان یکی از مسائل بحرانی در زمینه کنترل و پیشگیری از آن شناخته می ‌شود. برای ورود حیوانات خانگی به فنلاند و حفظ سلامت عمومی، آزمایش تیتر هاری یکی از الزامات قانونی است.

در این روند موارد مهمی وجود دارد که باید به آن ‌ها توجه داشته باشید:

1ـ مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود

2ـ صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری

3ـ حداقل 3 ماه باید از انجام آزمایش تیتر هاری گذشته باشد تا سایر مجوزات مورد نیاز برای ورود به فنلاند صادر شود؛ این دوره زمانی مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که حیوان خانگی در ارتباط با ویروس هاری در وضعیت مناسبی قرار دارد و هیچ علائم بیماری ندارد.

بنابراین رعایت این مقررات و انجام آزمایش تیتر هاری با دقت می ‌تواند مسیری سلامت و امن برای ورود حیوانات خانگی به فنلاند فراهم کند و مشکلات پیش ‌آمده از انتقال بیماری را به حداقل برساند

ارسال پت

کشورهای اروپایی همواره جزء مقاصد پر رفت و آمد برای ایرانیان بوده‌ اند. یکی از مسائلی که اغلب مهاجران ایرانی در اروپا با آن مواجه می ‌شوند، مشکلات مرتبط با حیوانات خانگی ‌شان خواهد بود. فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که درمورد ورود حیوانات خانگی، شرایط خاصی دارد. به منظور پیشگیری از مشکلاتی نظیر قرنطینه و اطمینان از سلامت حیوانات خانگی در مسیر به فنلاند، مقررات دقیقی وجود دارد. برای ارسال سگ ‌ها و گربه‌ ها به فنلاند، شما باید مراحل و شرایط خاصی را رعایت کنید، که این شرایط شامل: واکسیناسیون ‌ها، مدارک مورد نیاز و تعهد به رعایت قوانین فنلاندی در مورد حیوانات خانگی می‌ شود. در این مقاله قصد داریم مقررات مربوط به ارسال حیوانات خانگی به کشور فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم. 

فنلاند یکی از کشورهایی است که امکان ارسال حیوانات خانگی را هم به صورت همراه مسافر و هم به صورت کارگو فراهم می ‌کند. این ویژگی منحصر به فرد امکان دسترسی به این کشور را برای مالکان حیوانات خانگی آسان‌ تر کرده است.

ارسال پت

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به فنلاند، ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استانداردهای اروپا است. این مستندات حاوی اطلاعات مهمی از جمله: تاریخ درمان، روش درمان و نوع داروهای مورد استفاده را شامل می ‌شوند. پس از ورود حیوانات به این کشور، این مستندات طبق قوانین فنلاند به دقت‌ چک می ‌شوند تا اطمینان حاصل شود که اقدامات درمانی مطابق با استاندارد ها انجام شده و حیوانات خانگی در وضعیت سلامتی مناسبی قرار دارند.

در صورتی که فردی مدارک کامل برای حیوان خود تهیه نکند، به عنوان مثال آزمایش سرولوژی تیتر هاری را نداشته باشد، یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد فنلاند شود، در ابتدا اقدام به بازگشت حیوان به کشور مبدا می ‌شود. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی وجود داشته باشد، معمولاً به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می ‌شود؛ اما اگر صاحب حیوان خانگی از انجام این کار و پرداخت هزینه‌ های مرتبط با آن امتناع کند، متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می ‌گیرد.

ارسال پت

حیوانات ممنوع برای ارسال به فنلاند

بر اساس قوانین بین المللی حیوانات ، بعضی از حیوانات خانگی برای پرواز پذیرش نمی شوند :

  • pitbull

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال پت، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

07132335401     |     09171054480

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *