logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

ارسال پت به فنلاند

ارسال پت به فنلاند

ارسال پت به فنلاند
ارسال پت به فنلاند

بردن حیوان خانگی به فنلاند

کشورهای اروپایی همواره جزء مقاصد پر رفت و آمد برای ایرانیان بوده‌ اند. یکی از مسائلی که اغلب مهاجران ایرانی در اروپا با آن مواجه می ‌شوند، مشکلات مرتبط با حیوانات خانگی ‌شان خواهد بود. فنلاند یکی از کشورهای اروپایی است که درمورد ورود حیوانات خانگی، شرایط خاصی دارد. به منظور پیشگیری از مشکلاتی نظیر قرنطینه و اطمینان از سلامت حیوانات خانگی در مسیر به فنلاند، مقررات دقیقی وجود دارد. برای ارسال سگ ‌ها و گربه‌ ها به فنلاند، شما باید مراحل و شرایط خاصی را رعایت کنید، که این شرایط شامل: واکسیناسیون ‌ها، مدارک مورد نیاز و تعهد به رعایت قوانین فنلاندی در مورد حیوانات خانگی می‌ شود. در این مقاله قصد داریم مقررات مربوط به ارسال حیوانات خانگی به کشور فنلاند را مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای این مقاله با شرکت سپهربار سهند همراه باشید.

قوانین ارسال حیوانات خانگی به فنلاند (سگ و گربه)

در ابتدا به صورت فهرست وار به بررسی قوانین ارسال حیوانات خانگی به فنلاند می‌ پردازیم:

 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • ارسال از طریق همراه مسافر و کارگو
 • آزمایش تیترهاری
 • درمان ضد انگلی
 • مجوزها، فرم‌ ها و جداول درخواستی فنلاند

در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می ‌کنیم.

 1. میکروچیپ

یکی از شرایط اساسی برای ارسال حیوانات خانگی به فنلاند، داشتن میکروچیپ معتبر می باشد. میکروچیپ یک تکنولوژی بسیار حیاتی است که به مالکان حیوانات خانگی، امکان می‌ دهد تا در شرایط فوری مانند گم ‌شدن حیوانات، به سرعت آن‌ها را شناسایی و پیدا کنند. این میکروچیپ باید با استاندارد های فنلاند سازگار باشد. در واقع بدون داشتن میکروچیپ، هیچ یک از مدارک مورد نیاز برای ارسال حیوانات خانگی به فنلاند اعتبار نخواهند داشت.

 1. واکسیناسیون

واکسیناسیون حیوانات خانگی باید به ‌طور کامل انجام شده باشد. طبق قوانین و مقررات کشور فنلاند برای ورود حیوانات خانگی (سگ‌ و گربه‌) باید دارای واکسیناسیون کامل و به ‌روز شده باشند. یعنی نباید بیش از یک سال از زمان انجام آخرین واکسن‌ های ویروسی برای حیوان شما گذشته باشد. به این ترتیب امکان ارسال به فنلاند بدون هیچ مشکلی فراهم می ‌شود و سلامتی حیوان خانگی‌ تان حفظ می ‌شود.

 1. ارسال از طریق همراه مسافر و کارگو

فنلاند یکی از کشورهایی است که امکان ارسال حیوانات خانگی را هم به صورت همراه مسافر و هم به صورت کارگو فراهم می ‌کند. این ویژگی منحصر به فرد امکان دسترسی به این کشور را برای مالکان حیوانات خانگی آسان‌ تر کرده است.

 1. آزمایش تیتر هاری

هاری یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان‌ است که به سیستم عصبی حمله می‌ کند. این بیماری در اروپا و سایر نقاط جهان به عنوان یکی از مسائل بحرانی در زمینه کنترل و پیشگیری از آن شناخته می ‌شود. برای ورود حیوانات خانگی به فنلاند و حفظ سلامت عمومی، آزمایش تیتر هاری یکی از الزامات قانونی است.

در این روند موارد مهمی وجود دارد که باید به آن ‌ها توجه داشته باشید:

1ـ مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود

2ـ صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری

3ـ حداقل 3 ماه باید از انجام آزمایش تیتر هاری گذشته باشد تا سایر مجوزات مورد نیاز برای ورود به فنلاند صادر شود؛ این دوره زمانی مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که حیوان خانگی در ارتباط با ویروس هاری در وضعیت مناسبی قرار دارد و هیچ علائم بیماری ندارد.

بنابراین رعایت این مقررات و انجام آزمایش تیتر هاری با دقت می ‌تواند مسیری سلامت و امن برای ورود حیوانات خانگی به فنلاند فراهم کند و مشکلات پیش ‌آمده از انتقال بیماری را به حداقل برساند.

 1. درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به فنلاند، ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استانداردهای اروپا است. این مستندات حاوی اطلاعات مهمی از جمله: تاریخ درمان، روش درمان و نوع داروهای مورد استفاده را شامل می ‌شوند. پس از ورود حیوانات به این کشور، این مستندات طبق قوانین فنلاند به دقت‌ چک می ‌شوند تا اطمینان حاصل شود که اقدامات درمانی مطابق با استاندارد ها انجام شده و حیوانات خانگی در وضعیت سلامتی مناسبی قرار دارند.

 1. فرم ها و جداول مورد نیاز فنلاند از کشور مبدا

مانند دیگر کشورهای جهان برای ارسال سگ یا گربه به فنلاند، شما باید مجوزات مخصوص این کشور را تهیه کنید. در این روند جزئیات تکمیل فرم‌ ها و اسناد مورد نیاز، طبق استاندارد های کشور فنلاند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. باید اطمینان حاصل کنید که همه اقدامات و اسناد مورد نیاز به دقت و مطابق با مقررات این کشور تهیه شوند تا ورود حیوانات خانگی به فنلاند به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام شود.

اگر قوانین ارسال حیوانات به فنلاند را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک کامل برای حیوان خود تهیه نکند، به عنوان مثال آزمایش سرولوژی تیتر هاری را نداشته باشد، یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد فنلاند شود، در ابتدا اقدام به بازگشت حیوان به کشور مبدا می ‌شود. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی وجود داشته باشد، معمولاً به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می ‌شود؛ اما اگر صاحب حیوان خانگی از انجام این کار و پرداخت هزینه‌ های مرتبط با آن امتناع کند، متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می ‌گیرد.

هزینه ارسال حیوانات خانگی به فنلاند

هزینه‌ های مرتبط با ارسال حیوانات خانگی به فنلاند می ‌تواند بسیار متنوع و متغیر باشد و بسته به عوامل مختلفی نظیر: وزن حیوان، نوع پرواز و ابعاد حیوانات، فرودگاه مقصد، متفاوت خواهد بود. برای دریافت اطلاعات دقیق و کامل درباره هزینه ‌های مرتبط با حمل حیوانات خانگی به فنلاند، بهترین راه ارتباط با کارشناسان شرکت سپهربار سهند است. کارشناسان ما می ‌توانند شما را با جزئیات مالی و تمامی نکات مرتبط آشنا کرده و به شما راهنمایی کامل ارائه دهند.

سخن پایانی

فنلاند یکی از کشورهای توسعه‌ یافته عضو اتحادیه اروپا است که هر ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف به این کشور مهاجرت می کنند. برای ارسال حیوانات خانگی خود به درستی و به منظور حفظ سلامتی و رفاه آنها، بهتر است از خدمات یک شرکت متخصص در زمینه حمل و نقل حیوانات خانگی به فنلاند استفاده کرده و با کارشناسان ماهر در این زمینه همکاری نمایید. در این مقاله ما سعی کردیم نکات مهم و ضروری برای ارسال حیوانات خانگی به فنلاند را ذکر کنیم؛ اما اگر بازهم نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر داشته باشید، می ‌توانید از طریق یکی از درگاه‌ های تماس با شرکت سپهربار سهند در ارتباط باشید. شرکت بین المللی سپهربار سهند با توجه به انجام ده ها پرونده ارسال حیوانات خانگی به فنلاند، افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد. همچنین شما می‌ توانید در سریع ترین زمان با بهترین کیفیت برای فریت بار وسایل خود به کشورهای ایتالیا، ترکیه، امارات، استرالیا و غیره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

مقصدهای دیگر

نمونه کار

تلفن های تماس سپهر بار

سپهر بار را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *