logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

قوانین ارسال پت به فرانسه

ارسال پت به فرانسه
ارسال پت

میکروچیپ

مانند دیگر کشورها اولین شرط ارسال پت به فرانسه، داشتن میکروچیپ می باشد. هر حیوان خانگی باید با استفاده از یک ریزتراشه شناسایی شود. پت شما باید قبل از تاریخ واکسیناسیون هاری خود میکروچیپ شود و شماره روی ریزتراشه او باید با شماره مندرج در اسنادش مطابقت داشته باشد. سپس ریزتراشه با استفاده از ریزتراشه‌ خوان در خطوط هوایی، قطار یا پایانه کشتی شناسایی می‌ شود. بهتر است که 30 روز پیش از ارسال پت به فرانسه اقدام به کاشتن میکروچیپ نمایید. همچنین میکروچیپ مزایای دیگری نیز دارد به عنوان مثال اگر حیوان خانگی شما گم شود، می تواند به سرعت آن را پیدا و شناسایی کنید.

ارسال پت

واکسیناسیون کامل

تمام سگ‌ ها و گربه‌ های خانگی که به فرانسه سفر می‌کنند، باید قبل از پرواز در برابر هاری واکسینه شوند. بهتر است 21 روز قبل از پرواز حیوان خانگی خود به فرانسه اقدام به واکسیناسیون هاری کنید. دامپزشک باید تمام جزئیات واکسن مانند شماره دسته، تاریخ تجویز و تاریخ انقضا را در گذرنامه حیوان خانگی ثبت کند.

توجه داشته باشید که نباید بیش از یک سال از آخرین واکسن هاری حیوان خانگی شما گذشته باشد. همچنین قبل از واکسیناسیون هاری، ریزتراشه را کاشت کنید، اگر حیوان خانگی شما قبلاً واکسیناسیون نشده باشد، حتما حیوان خانگی خود را با واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی واکسینه کنید.

ارسال پت

مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز

برای ارسال حیوان خانگی خود به فرانسه باید تمامی مدارک لازم و خواسته شده از سوی دولت فرانسه که در بالا نیز به برخی از آن ها اشاره شد را تکمیل کنید. پس از 10 روز از ورود حیوان خانگی شما به فرانسه در صورت تایید بودن مدارک، دامپزشک دولتی ورود حیوان خانگی شما به فرانسه را تایید می کند.

بهتر است که قبل از ارسال حیوان خانگی خود با مشاورین متخصص سپهر بار سهند تماس حاصل فرمایید تا در این روند مهم به مشکلی بر نخورید

  • توله سگ ها و بچه گربه های واکسینه نشده، مجوز ورود به فرانسه را ندارند.
  • واکسیناسیون هاری نباید قبل از 12 هفتگی حیوان خانگی انجام شود.

حداقل سن برای ورود حیوان خانگی به فرانسه 7 ماهگی است

ارسال پت

آزمایش تیتر هاری (سرولوژی)

آزمایش تیتر هاری، وجود آنتی بادی که هاری را در خون حیوان خانگی شما خنثی می کند، بررسی می نماید. وجود آنتی بادی در مقادیر کافی نشان می دهد که حیوان خانگی واکسینه شده است و نسبت به هاری مصون است. این آزمایش اثربخشی واکسن هاری را روی حیوان خانگی شما اندازه گیری می کند.

قبل از ورود حیوان خانگی خود به فرانسه شما باید این آزمایش مهم را بر روی حیوان خانگی خود انجام دهید. در صورتی که نتیجه بیش از 0.5 IU/ml باشد حیوان خانگی شما مجاز به ورود به فرانسه است. دقت داشته باشید که این آزمایش را حداقل یک ماه پس از واکسیناسیون و در یک آزمایشگاه مورد تایید دولت فرانسه باید انجام دهید

ارسال پت

در سال‌ های اخیر، ارسال حیوانات خانگی به کشورهای اروپایی از جمله فرانسه به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار رواج یافته است. به همین دلیل اتحادیه اروپا با انتشار قوانین، شرایط و مقررات برای ورود حیوانات خانگی به همه ۲۸ کشور عضو خود تعیین نموده است.

حیوانات خانگی وارد شده از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، باید قبل از ورود به قلمرو اتحادیه اروپا، برای بررسی اسناد و هویت به گمرک معرفی شوند. ورود حیوان بدون اعلام به گمرک می تواند منجر به جریمه و مصادره حیوان شود.

شخصی که حیوان خانگی را تا فرانسه همراهی می کند، باید مالک یا فردی باشد که مسئولیت آن را از طرف مالک به عهده گرفته است. همچنین امکان بردن حیوانات خانگی به فرانسه هم به صورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو امکان پذیر است.

ارسال پت

برای ارسال حیوان خانگی خود به فرانسه بهتر است از درمان ضد انگلی پیروی کنید، زیرا این درمان همیشه برای یک حیوان خانگی سالم توصیه می شود. از مواردی که پس از ورود به فرانسه چک می شوند تاریخ درمان، روش های درمانی و داروی مورد استفاده است که باید طبق قوانین استاندارد فرانسه باشند.

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش نیست و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) نباشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید.

ارسال پت

حیوانات ممنوع برای ارسال به فرانسه

فرانسه ورود برخی از نژاد سگ هایی که شجره نامه ندارند را ممنوع کرده است؛ به عنوان مثال نژاد امریکن استافورد شایر تریر، باید شجره نامه داشته باشد. همچنین ممکن است دولت فرانسه اجازه ورود سگ هایی با نژادهای بوربول و ماستیف را ندهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال پت، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

07132335401     |     09171054480

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *