logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

قوانین ارسال پت به عمان

ارسال پت به عمان
ارسال پت

میکروچیپ

میکروچیپ یک روش ایمن و موثر برای شناسایی پت ها است. این روش توسط بسیاری از کشورها، از جمله عمان، به عنوان روشی استاندارد برای شناسایی پت ها پذیرفته شده است. هنگام کاشت میکروچیپ در بدن پت، شماره منحصر به فرد روی میکروچیپ در یک پایگاه داده ثبت می شود. این شماره، در صورت گم شدن یا سرقت پت، می تواند برای شناسایی و بازگرداندن پت به صاحبش استفاده شود.

ارسال پت به عمان بدون میکروچیپ، غیرقانونی است. بنابراین، اگر قصد ارسال پت خود به عمان را دارید، باید حتماً قبل از سفر، میکروچیپ را در بدن پت خود کاشته باشید.

ارسال پت

واکسیناسیون کامل

واکسیناسیون پت، یک اقدام مهم و ضروری برای سلامت پت و همچنین برای حفظ سلامت عمومی است. واکسیناسیون، از پت ها در برابر بسیاری از بیماری های خطرناک چون هاری محافظت می کند که می توانند از پت به انسان و بالعکس منتقل شوند.

برای ارسال پت به عمان، پت باید حداقل ۶۰ روز قبل از ورود به عمان، واکسن های زیر را دریافت کرده باشد:

 1. هاری
 2. دیستمپر
 3. پاروا ویروس
 4. لوسمی

همچنین پت باید گواهی واکسیناسیون معتبر از دامپزشک داشته باشد.

ارسال پت

مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز

برای ارسال پت به عمان، باید مدارک زیر را تهیه کنید:

 • گواهی بهداشت حیوان خانگی (Animal Health Certificate): این گواهی باید توسط دامپزشک معتبر صادر شود.
 • گواهی واکسیناسیون حیوان خانگی (Vaccination Certificate): این گواهی هم مانند گواهی بهداشت حیوان خانگی باید توسط دامپزشک معتبر صادر شود.
 • گواهی درمان ضد انگلی حیوان خانگی (Anti-Parasitic Treatment Certificate)
 • میکرو چیپ
 • آزمایش تیتر هاری

علاوه بر این مدارک، ممکن است شرکت هواپیمایی یا کشور عمان، مدارک دیگری را نیز درخواست کند. بنابراین، بهتر است قبل از ارسال پت خود، با شرکت حمل و نقل بین المللی سپهربار سهند تماس بگیرید و از مدارک مورد نیاز برای ارسال پت خود مطلع شوید.

ارسال پت

آزمایش تیتر هاری (سرولوژی)

آزمایش تیتر هاری، یک آزمایش خون است که برای اندازه گیری سطح آنتی بادی هاری در خون پت انجام می شود. این آزمایش، برای اطمینان از ایمنی پت در برابر هاری انجام می شود. برای ارسال پت به عمان، پت باید حداقل 60 روز قبل از ورود به عمان، آزمایش تیتر هاری را انجام داده باشد و سطح آنتی بادی هاری در خون پت، حداقل 0.5 IU/ml باشد. نتیجه آزمایش تیتر هاری، باید توسط دامپزشک معتبر صادر شود و در گواهی بهداشت حیوان خانگی پت، ذکر شود.

ارسال پت

برای ارسال پت به عمان، باید از قوانین و مقررات این کشور پیروی کنید. بر اساس قوانین عمان، حیوانات خانگی می توانند به دو صورت همراه مسافر و غیر همراه (کارگو) ارسال شوند. در روش همراه مسافر، پت شما در داخل کابین هواپیما با شما خواهد بود. برای ارسال پت به صورت همراه مسافر، باید از شرکت هواپیمایی مورد نظر خود، شرایط حمل حیوانات خانگی را جویا شوید. اما در روش کارگو پت شما در قسمت بار هواپیما قرار می گیرد.

در روز ورود به عمان، پت توسط مقامات دامپزشکی این کشور بررسی می شود. در این بررسی، تاریخ، متد درمان و داروهای استفاده شده به دقت بررسی می شوند. در صورتی که پت شرایط لازم را داشته باشد، اجازه ورود به عمان را خواهد داشت. در غیر این صورت، باید به مدت ۲۱ روز در قرنطینه قرار گیرد.

ارسال پت

اگر قصد دارید چند حیوان را با خود ببرید، حتماً باید توجه داشته باشید که در هر قفس حداکثر می ‌توانید ۳ حیوان با وزن کمتر از ۴ کیلوگرم و سن کمتر از ۶ ماه را قرار دهید. اگر حیوانات شما شرایط مورد نظر را ندارند، حتماً باید به تهیه قفس‌ های جداگانه برای هر یک از آن ها فکر کنید.

ارسال پت

حیوانات ممنوعه در ارسال پت به عمان شامل حیوانات وحشی یا نیمه وحشی، حیوانات بیمار یا دارای نقص، حیواناتی که دارای بیماری های قابل انتقال به انسان یا سایر حیوانات هستند و حیواناتی که دارای انگل های خارجی یا داخلی هستند می باشد. در صورت رعایت نکردن قوانین و مقررات مربوط به ارسال پت به عمان، ممکن است عواقبی چون حبس، جریمه نقدی، بازگردانده شدن حیوان خانگی و غیره برای صاحب پت یا شرکت حمل و نقل پت رخ دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال پت، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

07132335401     |     09171054480

2 پاسخ

  1. برای نژاد های مختلف شرایط متفاوته با شماره 07132335401 تماس بگیرید به صورت جامع همکاران به شما مشاوره می دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *