logo

SEPEHRBAR SAHAND AIR CARGO CO

ارسال پت به فرانسه

Send pet to France

ارسال پت به فرانسه
Send pet to France

ارسال حیوانات خانگی به فرانسه

در سال‌ های اخیر، ارسال حیوانات خانگی به کشورهای اروپایی از جمله فرانسه به عنوان یکی از مقاصد پرطرفدار رواج یافته است. به همین دلیل اتحادیه اروپا با انتشار قوانین، شرایط و مقررات برای ورود حیوانات خانگی به همه ۲۸ کشور عضو خود تعیین نموده است. پس اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به فرانسه ارسال نمایید، تا آخر این مقاله از Sepehr Bar Sahand با ما همراه باشید.

 

قوانین ارسال حیوان خانگی به فرانسه

حیوانات خانگی وارد شده از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، باید قبل از ورود به قلمرو اتحادیه اروپا، برای بررسی اسناد و هویت به گمرک معرفی شوند. ورود حیوان بدون اعلام به گمرک می تواند منجر به جریمه و مصادره حیوان شود. در ادامه به بررسی دیگر قوانین ارسال پت به فرانسه خواهیم پرداخت.

 

انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

شخصی که حیوان خانگی را تا فرانسه همراهی می کند، باید مالک یا فردی باشد که مسئولیت آن را از طرف مالک به عهده گرفته است. همچنین امکان بردن حیوانات خانگی به فرانسه هم به صورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو امکان پذیر است.

  • میکروچیپ:

مانند دیگر کشورها اولین شرط ارسال پت به فرانسه، داشتن میکروچیپ می باشد. هر حیوان خانگی باید با استفاده از یک ریزتراشه شناسایی شود. پت شما باید قبل از تاریخ واکسیناسیون هاری خود میکروچیپ شود و شماره روی ریزتراشه او باید با شماره مندرج در اسنادش مطابقت داشته باشد. سپس ریزتراشه با استفاده از ریزتراشه‌ خوان در خطوط هوایی، قطار یا پایانه کشتی شناسایی می‌ شود. بهتر است که 30 روز پیش از ارسال پت به فرانسه اقدام به کاشتن میکروچیپ نمایید. همچنین میکروچیپ مزایای دیگری نیز دارد به عنوان مثال اگر حیوان خانگی شما گم شود، می تواند به سرعت آن را پیدا و شناسایی کنید.

  • واکسیناسیون:

تمام سگ‌ ها و گربه‌ های خانگی که به فرانسه سفر می‌کنند، باید قبل از پرواز در برابر هاری واکسینه شوند. بهتر است 21 روز قبل از پرواز حیوان خانگی خود به فرانسه اقدام به واکسیناسیون هاری کنید. دامپزشک باید تمام جزئیات واکسن مانند شماره دسته، تاریخ تجویز و تاریخ انقضا را در گذرنامه حیوان خانگی ثبت کند.

توجه داشته باشید که نباید بیش از یک سال از آخرین واکسن هاری حیوان خانگی شما گذشته باشد. همچنین قبل از واکسیناسیون هاری، ریزتراشه را کاشت کنید، اگر حیوان خانگی شما قبلاً واکسیناسیون نشده باشد، حتما حیوان خانگی خود را با واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی واکسینه کنید.

  • آزمایش تیتر هاری:

آزمایش تیتر هاری، وجود آنتی بادی که هاری را در خون حیوان خانگی شما خنثی می کند، بررسی می نماید. وجود آنتی بادی در مقادیر کافی نشان می دهد که حیوان خانگی واکسینه شده است و نسبت به هاری مصون است. این آزمایش اثربخشی واکسن هاری را روی حیوان خانگی شما اندازه گیری می کند.

قبل از ورود حیوان خانگی خود به فرانسه شما باید این آزمایش مهم را بر روی حیوان خانگی خود انجام دهید. در صورتی که نتیجه بیش از 0.5 IU/ml باشد حیوان خانگی شما مجاز به ورود به فرانسه است. دقت داشته باشید که این آزمایش را حداقل یک ماه پس از واکسیناسیون و در یک آزمایشگاه مورد تایید دولت فرانسه باید انجام دهید.

  • درمان ضد انگلی:

برای ارسال حیوان خانگی خود به فرانسه بهتر است از درمان ضد انگلی پیروی کنید، زیرا این درمان همیشه برای یک حیوان خانگی سالم توصیه می شود. از مواردی که پس از ورود به فرانسه چک می شوند تاریخ درمان، روش های درمانی و داروی مورد استفاده است که باید طبق قوانین استاندارد فرانسه باشند.

  • فرم ها و جداول مورد نیاز فرانسه از کشور مبدا:

برای ارسال حیوان خانگی خود به فرانسه باید تمامی مدارک لازم و خواسته شده از سوی دولت فرانسه که در بالا نیز به برخی از آن ها اشاره شد را تکمیل کنید. پس از 10 روز از ورود حیوان خانگی شما به فرانسه در صورت تایید بودن مدارک، دامپزشک دولتی ورود حیوان خانگی شما به فرانسه را تایید می کند.

بهتر است که قبل از ارسال حیوان خانگی خود با مشاورین متخصص سپهر بار سهند تماس حاصل فرمایید تا در این روند مهم به مشکلی بر نخورید.

 

ورود چه سگ هایی به فرانسه ممنوع است؟

فرانسه ورود برخی از نژاد سگ هایی که شجره نامه ندارند را ممنوع کرده است؛ به عنوان مثال نژاد امریکن استافورد شایر تریر، باید شجره نامه داشته باشد. همچنین ممکن است دولت فرانسه اجازه ورود سگ هایی با نژادهای بوربول و ماستیف را ندهد.

نکاتی مهم قبل از ارسال حیوان خانگی به فرانسه

  • توله سگ ها و بچه گربه های واکسینه نشده، مجوز ورود به فرانسه را ندارند.
  • واکسیناسیون هاری نباید قبل از 12 هفتگی حیوان خانگی انجام شود.
  • حداقل سن برای ورود حیوان خانگی به فرانسه 7 ماهگی است.

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش نیست و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) نباشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید.

هزینه ارسال حیوان خانگی به فرانسه

هزینه ارسال پت به فرانسه به عوامل مختلفی چون وزن حیوان، نوع ارسال، فرودگاه مقصد، نوع حیوان، نژاد حیوان و غیره بستگی دارد. پس بهتر است قبل از ارسال حیوان خانگی خود به فرانسه با شرکت های حمل و نقل بین المللی حیوان خانگی مانند Sepehr Bar Sahand تماس بگیرید تا کارشناسان به شما اطلاعات کافی در این زمینه را بدهند.

final word

ارسال حیوانات خانگی به فرانسه نیازمند رعایت قوانین زیادی است. اگر شما قوانین را به درستی اجرا نکنید، ممکن است که حیوان خانگی شما مجوز ورود به فرانسه را نگرفته و حتی مشکلات قانونی نیز به وجود بیاید. بهترین راه برای ارسال راحت، ایمن و سریع پت شما به کشور فرانسه، استفاده از شرکت های حمل نقل بین المللی حیوان خانگی مانند سپهر بار سهند می باشد.

share:

مقصدهای دیگر

Work samples

Sepehr Bar contact phones

Follow Sepehr Bar on social networks

To get more information about sending cargo abroad and its costs, contact our experts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *