logo

SEPEHRBAR SAHAND AIR CARGO CO

ارسال پت به ترکیه

Send pet to Türkiye

ارسال پت به ترکیه
Send pet to Türkiye

ارسال حیوانات خانگی به ترکیه

کشور ترکیه به دلیل مرز مشترک با ایران و عدم نیاز به گذرنامه برای ایرانیان، همواره مقصدی محبوب برای هزاران و حتی میلیون ‌ها ایرانی بوده است. بسیاری از ایرانیان همراه با حیوانات خانگی خود به این کشور سفر می ‌کنند. با این حال، عدم آشنایی با قوانین و مقررات ورود حیوانات خانگی به ترکیه می ‌تواند مشکلاتی را برای آن ها در فرودگاه‌ به وجود آورد. در این کشور دامپزشکی های دولتی و خصوصی برای پذیرش حیوانات شما وجود دارد، همچنین حیوانات در این کشور از خدمات بیمه ‌ی درمانی بهره مند می شوند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی قوانین ترکیه در زمینه ورود حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه، بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌ توانید با شرکت بین المللی حمل بار هوایی Sepehrbar Sahand Call.

قوانین و موارد مورد نیاز برای ارسال سگ و گربه به ترکیه

 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی ترکیه
 • انتقال از طریق روش همراه مسافر و کارگو
 • آزمایش تیتر هاری

حال در ادامه مطلب هر کدام از این موارد را بررسی می ‌کنیم.

 1. میکروچیپ

یکی از شرط های اساسی برای ورود سگ و گربه به کشور ترکیه داشتن میکروچیپ است. میکروچیپ به عنوان یکی از مدارک اصلی برای حمل و نقل حیوانات به ترکیه مورد نیاز است و بدون آن، امکان اعتبار سایر مدارک و شرایط مربوط به ورود حیوانات به این کشور وجود ندارد. همچنین باید تاکید کرد که میکروچیپ کاشت شده باید با استانداردهای ترکیه سازگاری داشته باشد. این به این معناست که میکروچیپ باید اطلاعات به صورت صحیح و قابل خواندن توسط مقامات ترکیه را در خود داشته باشد. این اقدام از مهم‌ترین مراحل برای تأیید قانونی ورود سگ و گربه به ترکیه است و باید به دقت انجام شود تا هرگونه مشکل در فرودگاه ها به وجود نیاید.

 1. واکسیناسیون کامل

طبق مقررات کشور ترکیه برای ورود سگ‌ ها و گربه‌ ها به این کشور، باید دارای واکسیناسیون کامل و آپدیت باشند. به عبارت دیگر، از تاریخ آخرین واکسیناسیون ویروسی آنها نباید بیش از یک سال گذشته باشد. انجام دادن این اقدامات از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است تا مسافرت با حیوانات خانگی به ترکیه به سادگی و بدون مشکل انجام شود.

 1. مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز ترکیه از کشور مبدا

مانند دیگر کشورهای جهان، برای ورود سگ و گربه ‌به ترکیه، نیاز به مجوزهای خاص این کشور داریم. این مجوزها شامل اسناد و فرم ‌هایی هستند که باید به دقت و با رعایت استاندارد های ترکیه تکمیل شوند. اهمیت ویژه‌ ای به تکمیل صحیح این فرم‌ ها و اسناد داده می ‌شود، زیرا هر گونه نقص در این مراحل ممکن است به مشکلاتی در زمان ورود به ترکیه منجر شود. بهتر است این وظیفه و تکمیل همه فرم ‌ها را به کسی بسپارید که دارای تجربه و شناخت کافی در اخذ مجوزهای مورد نیاز در ترکیه باشد. شرکت Sepehrbar Sahand قادر است در این امور به شما کمک کند.

 1. انتقال از طریق همراه مسافر

ارسال حیوانات خانگی از ایران به ترکیه، تنها از طریق همراهی با مسافران امکان ‌پذیر می‌ باشد. این مسئله در برخی از کشورهای دیگر نیز صادق است و تنها از طریق مسافران می‌ توان حیوانات را به وارد کشور کرد؛ اما در برخی موارد، از طریق خدمات حمل و نقل کارگو نیز انجام می ‌شود.

 1. آزمایش تیتر هاری (سرولوژی)

یکی از مواردی که وبسایت رسمی دولت ترکیه به آن تاکید دارد، ضروریت انجام آزمایش تیتر هاری از آزمایشگاه مورد تأیید است. این مسأله به طور دقیق در فایل پی دی اف مربوط به قوانین ورود حیوانات خانگی به ترکیه در وبسایت رسمی دولت ترکیه ذکر و تأکید شده است. این تدابیر و مقررات دقیق تضمین می ‌کنند که ورود حیوانات خانگی به ترکیه به طور ایمن و با رعایت استاندارد های بهداشتی انجام شود.

نکات و شرایطی که برای ارسال حیوان خانگی به ترکیه باید رعایت کنیم:

 1. قبل از هر چیز، باید آگاه باشید که تمامی مسئولیت‌ ها و مشکلاتی که ممکن است در طی سفر برای حیوان خانگی‌ شما پیش بیاید، به عهده شماست. شرکت ‌های هواپیمایی هیچ گونه مسئولیتی در خصوص ورود حیوان خانگی به ترکیه نمی ‌پذیرند.
 2. همچنین همه هزینه ‌های اضافی از جمله هزینه‌ قرنطینه، غذا و اسکان، خدمات دامپزشکی و غیره، به عهده شما خواهد بود و شرکت ‌های هواپیمایی هیچ گونه خدماتی را متقبل نمی شوند.
 3. برای بردن حیوان خانگی به ترکیه، علاوه بر دریافت تاییدیه سلامت حیوانات توسط دامپزشک، باید حیوان خود را در یک باکس مناسب برای حمل در مخزن بار هواپیما قرار دهید. این باکس باید ویژگی ‌های خاصی داشته باشد، در غیر این صورت اجازه حمل حیوان به هواپیما داده نمی ‌شود. اندازه باکس باید با توجه به اندازه حیوان تعیین شود، بنابراین بهترین کار این است که باکس مناسبی برای حیوان خود آماده کنید که او بتواند در آن به راحتی جا شود.
 4. اگر قصد دارید چند حیوان را با خود ببرید، حتماً باید توجه داشته باشید که در هر قفس حداکثر می ‌توانید 3 حیوان با وزن کمتر از 4 کیلوگرم و سن کمتر از 6 ماه را قرار دهید. اگر حیوانات شما شرایط مورد نظر را ندارند، حتماً باید به تهیه قفس‌ های جداگانه برای هر یک از آن ها فکر کنید.

حیوانات ممنوع برای حمل و نقل به ترکیه

بر اساس قوانین بین المللی حیوانات، بعضی از حیوانات خانگی برای پرواز پذیرش نمی شوند.

 • pitbull
 • staffordshire
 • Japanese tosa
 • dogo argentino
 • filla brasileiro

final word

در پایان باید توجه داشته باشید، اگر قصد سفر کوتاه‌ مدت را دارید و نیاز به حمل حیوان خانگی خود به ترکیه ندارید، بهتر است او را به فرد مطمئنی بسپارید. اگرچه شرکت‌ های هواپیمایی تمام تلاش‌ خود را می‌ کنند تا حیوان خانگی شما را سالم به مقصد برسانند، اما باید در نظر داشته باشید که حیوانات دارای طبیعت خاصی هستند و سفرهای هوایی و قرار گرفتن طولانی مدت در باکس برای آن‌ها ناخوشایند است. شرکت بین‌ المللی سپهربار سهند با تجربه ‌ای بی‌نظیر و موفقیت‌ های چشمگیر در انجام صدها پرونده انتقال حیوانات خانگی به صورت بین ‌المللی، به عنوان انتخاب اول و بهترین گزینه برای انجام این فرآیند معرفی می ‌شود. تضمین کیفیت و ایمنی حیوانات خانگی شما همیشه در اولویت این شرکت قرار دارد.

share:

مقصدهای دیگر

Work samples

Sepehr Bar contact phones

Follow Sepehr Bar on social networks

To get more information about sending cargo abroad and its costs, contact our experts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *