logo

SEPEHRBAR SAHAND AIR CARGO CO

Send pet to Germany

Send pet to Germany

فهرست مطالب

Send pet to Germany
Send pet to Germany

بردن حیوانات خانگی به آلمان

کشورهای اروپایی همواره مقاصد پر رفت و آمد برای ایرانیان بوده ‌اند. اما نداشتن اطلاعات دقیق از قوانین و آپدیت ‌های این کشورها، تعداد ایرلاین‌ هایی با مقررات مختلف برای این مقاصد و جزئیات فرودگاهی در کشورهای مختلف اروپایی، گاهاً باعث بروز مشکلاتی برای مسافران در انتقال حیوانات خانگی بدون قرنطینه می ‌شود. در این مقاله، قوانین بردن حیوانات خانگی به آلمان را مورد بررسی قرار می ‌دهیم.

در ادامه به طور دقیق به شرایط انتقال و بردن سگ‌ها و گربه‌ها به آلمان خواهیم پرداخت.

قوانین حمل و نقل حیوانات خانگی به آلمان

در ابتدا به قوانین انتقال حیوانات خانگی به آلمان می ‌پردازیم:

 • انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو
 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • آزمایش تیترهاری
 • درمان ضد انگلی
 • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی آلمان

حال در ادامه، ما هر یک از موارد را بررسی می‌ کنیم.

 1. انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

آلمان یکی از مقاصدی است که به مسافران اجازه می دهد حیوانات خانگی خود را به عنوان همراه با خود ببرند، به علاوه قابلیت ارسال آنها به صورت Cargo نیز وجود دارد.

 1. میکروچیپ

برای بردن حیوانات خانگی به آلمان، اولین شرط داشتن میکروچیپ است. به طوری که بدون داشتن میکروچیپ، هیچ یک از مدارک قابل قبول نخواهد بود. علاوه بر این، میکروچیپ کاشته شده باید با استاندارد آلمان سازگار باشد.

 1. واکسیناسیون

واکسیناسیون حیوانات خانگی برای سفر به آلمان اجباری است. سگ‌ ها و گربه ‌ها باید دارای واکسیناسیون کامل و به‌ روز باشند. توجه داشته باشید، نباید بیشتر از یک سال از آخرین واکسن‌ های ویروسی گذشته باشد.

 1. آزمایش تیتر هاری

هاری یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان است که به سیستم عصبی حمله می‌ کند. با توجه به برنامه‌ های کنترل هاری در اروپا، برای انتقال حیوانات خانگی به آلمان علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، اخذ برگه تیتر هاری نیز الزامی می باشد.

موارد مهم در این مورد عبارتند از: تایید آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌ شود، تکنیک انجام آزمایش، صحت موارد ذکر شده در برگه گزارش آزمایش تیتر هاری و گذشت ۳ ماه از انجام این آزمایش برای دریافت سایر مجوزها.

 1. درمان ضد انگلی

برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به آلمان، ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استانداردهای اروپا، یکی از موارد مهم می باشد.

تحت قوانین آلمان بعد از ورود حیوانات خانگی به این کشور، تاریخ، متد درمان و داروهای استفاده شده به دقت بررسی می ‌شوند تا  از استاندارد بودن آنها اطمینان حاصل شود.

 

 1. فرم ها و جداول مورد نیاز آلمان از کشور مبدا

برای حمل حیوانات خانگی به آلمان، همانند سایر کشورهای جهان، نیاز به دریافت مجوزهای ویژه از آن کشور وجود دارد. در تکمیل فرم‌ها، رعایت استانداردهای کشور آلمان بسیار مهم است.

اگر قوانین ورود سگ به آلمان را رعایت نکنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

اگر فردی مدارک کامل برای سگ خود تهیه نکند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری را نداشته باشد، یا آزمایشگاه آن را تایید نکند و یا بدون داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد آلمان شود، در ابتدا سگ باید به کشور مبدا برگردانده شود. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی وجود داشته باشد، معمولاً قرنطینه فرودگاهی به مدت ۳ ماه اعمال می شود. اما اگر صاحب سگ از انجام این اقدام و پذیرش هزینه‌ های آن امتناع کند، متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می ‌گیرد.

شرکت حمل بار بین المللی سپهر بار سهند با توجه به انجام انتقال های موفق به آلمان افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه و فریت بار به آلمان به هموطنان عزیز ارائه دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص حمل و ارسال حیوانات خانگی به آلمان، با کارشناسان سپهر بار در ارتباط باشید.

 

share:

Work samples

Sepehr Bar contact phones

Follow Sepehr Bar on social networks

To get more information about sending cargo abroad and its costs, contact our experts:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *