logo

SEPEHRBAR SAHAND AIR CARGO CO

انجیر

انجیر

انجیر
انجیر

انجیر یکی از قدیمی‌ترین میوه‌ها محسوب می‌شود. نام انجیر در کتاب‌های شرقی به ۲۸۰۰ سال پیش از میلاد برمی‌گردد.

در ایران، از انجیر برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می‌شود. این میوه دارای مقادیر متعددی از ویتامین‌ها و مواد مغذی ارزشمند و خاصیت دارویی برای بدن انسانست.

انجیر، میوه‌ای که در اکثر نواحی ایران کشت می‌شود. خواص بی‌شماری مانند ضد التهابی، ضد سرطانی، دارای فیبر غذایی بالا و غیره دارد.

انجیر یکی از میوه‌هایی است که در انواع مختلف و با خصوصیات متفاوتی قابل پرورش می‌باشد. در ادامه چند نوع انجیر را معرفی می‌کنیم:

  1. انجیر معمولی: نوع معمولی انجیر یکی از پر مصرف‌ترین انواع انجیر در جهان است. این نوع از انجیر‌ها عمدتاً در مناطق گرم و خشک مانند قاره آسیا و شمال آفریقا پرورش داده می‌شوند.

  2. انجیر شاهی: این نوع از انجیر‌ها خشک و تلخ بوده و در مناطقی مانند غرب آفریقا و مغولستان پرورش داده می‌شوند.

  3. انجیر خرما: این نوع انجیر در مناطق گرمسیری و خشک نظیر خاورمیانه و شمال آفریقا پرورش داده می‌شود و میوه‌ای با طعم شیرین و خوشمزه دارد.

  4. انجیر مزرعه‌ای: این نوع از انجیر‌ها در مناطق گرمسیری در پایین کوهستان‌ها، به خصوص در بخش‌هایی از آمریکای جنوبی و جنوب شرقی آسیا پرورش داده می‌شود.

  5. انجیر کوهستانی: این نوع از انجیر‌ها در مناطقی با آب و هوای کوهستانی و نیمه خشک پرورش داده می‌شوند و معمولاً در باغات خصوصی کوچک و محلی قابل دسترسی است.

در کل، هر یک از انواع انجیر با خواص منحصر به فردی همراه است و در کشورهایی با امکانات پرورش و بافت مختلف، هر یک از انواع انجیرها پرورش داده می‌شود.

با توجه به فواید بی‌شمار انجیر و علاقه بسیار از سوی برخی کشورها به محصولات گیاهی و خشکبار، صادرات انجیر به کشورهای مختلف جهت توسعه بازار و افزایش فروش، گزینه ی مناسبی برای این محصول به نظر می‌رسد.

  • ضد سرطانی: انجیر به عنوان یک میوه با خاصیت ضد سرطانی شناخته شده است.
  • ضد التهابی: فیبر غذایی بالای انجیر، موجب کاهش التهابات در بدن می‌شود. این خاصیت انجیر می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های قلبی-عروقی، التهابی و مرتبط با گوارش مانند دیابت کمک کند.
  • آرامبخش: انجیر باعث آرامش اعصاب و بهبود خواب می‌شود. پتاسیم و منیزیم آن، نرخ ضربان قلب را کاهش می‌دهد و در سلامتی قلبی بسیار مفید است.

با توجه به خواص شگفت‌انگیزی که انجیر دارد، صادرات این محصول به کشورهای دیگر، فرصتی طلایی برای بازاریابی و گسترش فروش انجیر به صورت بالقوه  است. برخی از کشورهایی که بهترین بازارهای صادرات انجیر را برای ایران فراهم می‌کنند عبارتند از:

کشور عربستان سعودی:

عربستان سعودی با بازار بزرگ و پتانسیل بالا تبدیل به یکی از عمده مشتریان ایران، جهت صادرات انجیر در سال های اخیر به دلیل پر طرفدار بودن آن بین مردم این کشور مورد توجه قرار گرفته است.

کشورهای خلیج فارس:

بحرین، عمان، قطر و خارج از خلیج فارس، مانند چین و کره جنوبی، کشورهایی با بازار بزرگ و خوش پتانسیل برای فروش انجیر ایرانی هستند.

کشورهای حاشیه خزر:

مانند روسیه و ترکمنستان، کشورهایی که برای خرید انجیر تقاضا وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر با Sepehrbar Sahand Co در ارتباط باشید. همچنین مقاله هایی درمورد قارچ دنبلان، چایی، قهوه و… وجود دارد که می توانید از سایت ما مطالعه کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *