امروز پنج شنبه 13 بهمن 1401
به اشتراک بگذارید
تحریم‌های روسیه کار دست بوئینگ داد
     تعداد بازدید: 1192
     چاپ
     دسته بندی : عمومی
منبع : افکار نیوز

کارشناس صنعت هوانوردی معتقد است تصمیم بوئینگ برای توقف تولید هواپیماهای پرطرفدار 737MAX خود به خاطر تحریم‌هایی است که علیه روسیه اعمال شده است

رومن گوساروف، کارشناس صنعت هوانوردی معتقد است تصمیم بوئینگ  برای توقف تولید هواپیماهای پرطرفدار 737MAX خود به خاطر تحریم‌هایی است که علیه روسیه اعمال شده است.

روسیه یکی از تامین کنندگان قطعات و مواد اولیه مهم برای شرکت‌های هواپیماسازی بوئینگ آمریکاست.

 

هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که بوئینگ ماه گذشته مجبور شده است تولید هواپیما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای 10 روز و به خاطر نبود مواد اولیه متوقف کند.

اوساروف می‌گوید: شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا در تامین تیتانیوم خود به شدت به روسیه وابسته است که این وابستگی به حدود 30 تا 40 درصد می‌رسد. این بدان معناست که حداقل یک سوم از کل هواپیماهایی که بوئینگ تولید می‌کند با تیتانیوم روسیه تولید شده‌اند.

این کارشناس حوزه هوانوردی می‌افزاید: تا پیش از این بوئینگ قطعات تیتانیومی تولیدشده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به صورت نهایی در یک کارخانه مشترک خود در روسیه تولید می‌کرد، اما در ماه مارس بوئینگ خرید تیتانیوم از روسیه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متوقف کرد و مدعی شد که می‌تواند این فلز را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دیگر تولیدکنندگان تامین کند.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.