امروز یکشنبه 3 بهمن 1400
تشدید نظارت ها در مرزهای ورودی کشور
     تعداد بازدید: 309
     چاپ
     دسته بندی : عمومی
منبع : خبرنگاران جوان

مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها گفت: در رابطه با ۸ کشور جنوب قاره آفریقا ممنوعیت‌هایی اعمال شده و ورود مسافر از کشور‌های اعلام شده را نخواهیم داشت.

حسن خوشخو، مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها گفت: نظارت‌ها بر مبادی ورودی کشور افزایش یافته پذیرش مسافر از ۸ کشور آفریقایی ممنوع شده است.

خوشخو ادامه داد: در رابطه با ۸ کشور جنوب قاره آفریقا ممنوعیت‌هایی اعمال شده و ورود مسافر از کشورهای جنوب آفریقا از جمله بوتسوانا، نامبیا، اسواتینی، لسوتو، موزامبیک، زیمباوه، مالاوی و آفریقای جنوبی تا اطلاع ثانوی به کشورمان ممنوع است.

خوشخو گفت: ما پرواز مستقیمی به کشور‌های آفریقای جنوبی نداشته ایم، اما اگر تبعه خارجی و یا اتباع ایرانی که به این کشور‌ها سفر داشته باشند در بدو ورود توسط بهداشت مرزی رصد و به مدت ۱۴ روز وارد قرنطینه می‌شوند و در این مدت هم سه بار تست pcr از آن‌ها می‌گیرند در صورتی که هر سه این تست‌ها منفی باشد، اجازه خروج به این افراد می‌دهند.

مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها گفت: تا کنون هیچ مورد مشکوکی در این بخش به ما گزارش نشده و ما تمامی دستور العمل های بهداشتی را به فرودگاه های کشور اعلام کرده ایم.

خوشخو ادامه داد: هیچ مسافری خارجی را بدون کارت واکسن و تست pcr منفی در ایران پذیرش نخواهیم کرد.

این مقام مسئول گفت: اگر مسافر ایرانی باشد ۲ هفته در قرنطینه اجباری قرار می‌گیرد.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
به اشتراک بگذارید