امروز یکشنبه 3 بهمن 1400
ضرورت شفاف سازی در خصوص مصوبه ی استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت پروازها
     تعداد بازدید: 589
     چاپ
     دسته بندی : عمومی

در روزهای اخیر بسیاری از مسافرین و مخاطبین کن‌نیوز اقدام به ارسال پیام، تصویر و ویدیو از پروازهای داخلی کردند که نشان می‌داد قانون استفاده از 60% ظرفیت پرواز اعمالی از سوی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا رعایت نشده است.

کادر پروازی و مسوولین ایرلاین ها در جواب مسافرانی که در خصوص عدم رعایت این قانون گلایه می‌کنند نیز به بخشنامه ای ازسوی سازمان هواپیمایی کشوری که ایرلاین‌ها را تا مورخ 10 مهر مجاز به استفاده از 100% ظرفیت هواپیما می‌کنند ارجاع می‌دهند.

پیگیری های خبرنگار کن‌نیوز نشان می‌دهد که چنین بخشنامه‌ای وجود خارجی ندارد و مشخص نیست که شرکت‌ها با چه مجوزی خود را مجاز به چنین اقدامی کرده‌اند؟ و چرا سازمان هواپیمایی در این خصوص سکوت کرده است‌.

از طرف دیگر قانون فوق الذکر توسط ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا اعمال شده است بنابراین آیا سازمان هواپیمایی کشوری می‌تواند بخشنامه‌ای را صادر کند که با قانون نهاد بالا دستی خود مغایرت داشته باشد؟ لکن شفاف سازی سازمان هواپیمایی کشوری در این خصوص ضروری به نظر می رسد.

علی ای حال پروازهای اربعین با هر کم و کاستی که وجود داشت در مرحله‌ پایانی قرار دارد و به زودی به اتمام می‌رسد، در روزهای آینده نیز با توجه به روزهای پایانی ماه صفر سمت و سوی پروازها به سمت مشهد تغییر می‌کند، نظارت جدی و عملیاتی سازمان هواپیمایی کشوری بر قیمت و عملیات هوانوردی سفرهای مشهد می‌تواند رضایت مسافرانی را  که عاشقانه عازم حریم مقدس رضوی هستند را به دنبال داشته باشد.

  هر چند که افزایش عجیب و غریب نرخ پرواز، تاخیرات زیاد و استفاده از ظرفیت کامل پروازها از مواردی است که احتمالا به زودی اخبار آن در صدر اخبار هوانوردی کشور قرار خواهد گرفت.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
به اشتراک بگذارید