امروز پنج شنبه 1 مهر 1400
هواپیمایی لوفت‌هانزا پروازهای خود به ایران را افزایش می‌دهد
     تعداد بازدید: 477
     چاپ
     دسته بندی : عمومی
منبع : ایرنا

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش تعداد پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در آینده نزدیک خبر داد و گفت:همچنین پروازهای عبوری شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا که پیش از این بر فراز آسمان ایران قطع شده بود مجددا از سر گرفته خواهد شد.

پروازهای هواپیمایی لوفت‌هانزا بعد از ۱۵ماه توقف، روز جمعه ۲۷ فروردین‌ماه از فرودگاه امام خمینی(ره) از سرگرفته شد و همان زمان تلاش سازمان هواپیمایی برای بازگشت هواپیمای اتریشی که تا پیش از این پروازهای برنامه‌ای خود را از فرودگاه امام خیمنی در مسیر وین- تهران و برعکس انجام می‌داد آغاز شد.

 

«محمد حسن ذیبخش» روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت حضور شرکت‌های خارجی در ایران و برنامه پروازی شرکت لوفت‌هانزا، گفت: پروازهای لوفت‌هانزا با سه پرواز از مبدا فرانکفورت به تهران با درخواست این شرکت هواپیمایی از سرگرفته شد که در تاریخ‌های ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، چهارم و هفتم ماه می (به ترتیب سه‌شنبه ۱۴ و جمعه ۱۷ اردیبهشت‌ماه) انجام شد و قرار بر این بود بنا بر رشد تقاضا برای پروازها از اول ماه ژوئن (سه‌شنبه، اول خردادماه) برنامه افزایش پروازها بررسی شود.

 

ذیبخش اظهارداشت: پروازهای شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا اکنون به صورت سه روز در هفته در حال انجام است و قرار است به پنج روز در هفته افزایش یابد.

 

وی افزود: اتریشی ایرلاین از گروه پروازی لوفت‌هانزا نیز از ۱۷جولای(تیرماه) پروازهای خود به مقصد وین را به صورت سه روز در هفته برقرار خواهد کرد.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح‌کرد: پس از مذاکرات فی مابین، شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا ابتدا نسبت به برقراری پروازها اقدام و سپس افزایش تعداد پروازی را در دستورکار خود قرار داد.

 

ذیبخش ادامه داد: به دنبال استقبال مسافران ایرانی سایر کشورها از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا در پروازهای کانکشن به مقاصد آمریکای شمالی و کانادا، لود پروازها در حال افزایش است.

 

وی افزود: همچنین پروازهای عبوری شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا نیز که پیش از این بر فراز آسمان ایران قطع شده بود، در جلسه بررسی برقراری پروازهای عبوری، تعیین مسیر انجام و در آینده نزدیک برقرار خواهد شد.

اکنون به جز هواپیمایی لوفت هانزار شرکت‌های هواپیمایی ترکیش، العراقیه، هواپیمای قطری و پگاسوس از فرودگاه امام خمینی به مقاصد اروپایی و آسیایی پرواز دارند

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
به اشتراک بگذارید