امروز سه شنبه 1 تیر 1400
الزام شرکت های هواپیمایی به استرداد کامل وجه بلیت های صادره به مقصد ترکیه
     تعداد بازدید: 192
     چاپ
     دسته بندی : عمومی
منبع : کن نیوز

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل ممنوعیت تردد سراسری در کشور ترکیه، شرکت های هواپیمایی ترکیش ایرویز، سان اکسپرس، پگاسوس، فری برد، تیلویند، کرندون و شرکت های هواپیمایی داخلی موظف به استرداد کامل وجه بلیت های صادره به مقصد ترکیه هستند.

محمد حسن ذیبخش اظهارداشت: با توجه به اعمال ممنوعیت تردد رفت و آمد در سراسر کشور از ساعت 19 روز پنج  شنبه 29 آوریل 2021 تا ساعت5 بامداد روز دوشنبه 17 می 2021 به منظور پیشگیری از گسترش کووید 19 و در عین حال اجازه ورود توریست خارجی به آن کشور، سازمان هواپیمایی کشوری در بخشنامه ای، کلیه شرکت های هواپیمایی را به استرداد کامل وجه بلیت های صادره به مقصد ترکیه ملزم کرد.

وی افزود: در صورت درخواست ابطال بلیت و دریافت وجه آن از سوی مسافر، چنانچه تاریخ عزیمت و بازگشت مسافر از ایران به ترکیه بین دو بازه زمانی مذکور باشد، باید وجه بلیت صادره به صورت کامل و بدون اخذ هرگونه جریمه استرداد شود.

ذیبخش با بیان اینکه بلیت های دو طرفه RT که تاریخ رفت و بازگشت آنها به ایران بین بازه زمانی 27 لغایت 29 آوریل 2021 است مشمول این بند نمی شود، افزود: در صورت درخواست مسافر تغییر تاریخ پرواز خروجی از ایران به تاریخی بعد از تاریخ رفع محدودیت های اعلامی توسط دولت ترکیه است و هرگونه تغییر رزرواسیون و صدور بلیت جدیدRebooking/Reissue باید بدون جریمه صورت پذیرد.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تغییر رزرواسیون پرواز خروجی در محدوده زمانی ممنوعیت تردد در ترکیه به درخواست مسافر، مشمول این بند نخواهد بود و تابع مقررات کلاس نرخی در خصوص شرایط تغییر رزرواسیون است.

 

وی تصریح کرد: بلیت مسافرانی که از فرودگاههای ترکیه به صورت ترانزیت (توقف کمتر از 24 ساعت) استفاده می کنند و مقصد نهایی آنها کشور ثالث است، مشمول این بخشنامه نمی شود و کلیه بلیت هایی که مغایر با این بخشنامه ابطال و وجه آنها به طور کامل استرداد نشده است باید مجددا بررسی و ضمن اطلاع رسانی نسبت به استرداد جریمه کسر شده به مسافر اقدام شود.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
به اشتراک بگذارید