امروز سه شنبه 1 تیر 1400
انجام دو پرواز به فرانسه و هند برای بازگرداندن ایرانی‌ها در پایان هفته
     تعداد بازدید: 213
     چاپ
     دسته بندی : عمومی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: دو پرواز پایان هفته جاری به کشورهای هند و فرانسه انجام می‌شود تا ایرانی‌های مقیم و مسافر بازگردانده شوند.

محمد ذیبخش با اشاره به برقراری پرواز به کشور‌های فرانسه و هند برای بازگرداندن ایرانی‌ها اظهار داشت: پرواز بین ایران- هند و ایران- فرانسه همچنان ممنوع است و تمام پروازها لغو شده اما به درخواست وزارت امورخارجه برای بازگرداندن ایرانی‌های مقیم یا مسافر در این کشورها دو پرواز انجام می‌شود.

وی درباره جزییات برقراری این پروازها ادامه داد: پرواز به کشور فرانسه روز جمعه - 24 اردیبهشت ماه- انجام خواهد شد. پرواز ایران به هند هم پایان هفته جاری انجام می‌شود. 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به محدودیت و ممنوعیت‌های پروازی با کشورهای مختلف گفت: در حال حاضر با 42 کشور ویژه و پرخطر محدودیت و ممنوعیت پروازی داریم. که از بین این کشور‌ها به 15 کشور پرواز ممنوع است.

ذیبخش همچنین درباره احتمال اعمال محدودیت‌های جدید در مقصد/ مبدا مسیر بوشهر به دلیل تایید ابتدای چند نفر به کرونای هندی تاکید کرد: هنوز دستورالعملی برای انجام پروازهای بوشهر به سازمان هواپیمایی کشور صادر و ابلاغ نشده‌ است اما همچنان فروش بلیت براساس اطلاعات سامانه وزارت بهداشت انجام می‌شود و برای کد ملی که در این سامانه نشان دهد به کرونا مبتلا است، بلیت صادر نمی‌شود.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
به اشتراک بگذارید