امروز سه شنبه 1 تیر 1400
درخواست وزارت خارجه برای برقراری یک پرواز فوق العاده به هند
     تعداد بازدید: 240
     چاپ
     دسته بندی : عمومی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: وزارت امور خارجه برای بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی در هند، درخواست برقراری یک پرواز فوق العاده داشته است که در این باره منتظر تایید و تعیین دستورالعمل ها از سوی وزارت بهداشت هستیم.

محمدحسن ذیبخش در پاسخ به این سوال که با توجه به درخواست سفیر ایران در هند مبنی بر برقراری یک پرواز فوق العاده برای بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی در هند، برنامه سازمان هواپیمایی کشوری چیست؟ اظهار داشت: در این باره وزارت امور خارجهبرای برقراری پرواز فوق العاده به سازمان هواپیمایی کشوری درخواست داده است.

وی تأکید کرد: با توجه به شیوع شدید کرونا در کشور هند و لغو همه پروازهای کشورمان به هند وپاکستان پس از این موضوع، برای برقراری این پرواز فوق العاده ضرورت دارد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاییدیه های لازم را صادر کند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: در این راستا وزارت بهداشت باید تاییدیه برقراری این پرواز فوق العاده را صادر و نوع پروتکل های الزامی را تعیین کنند.

ذیبخش بیان کرد: این پرواز فوق العاده پس از تایید وزارت بهداشت، برای بازگشت دانشجویان و اتباع ایرانی انجام خواهد شد.

 از روز چهارم اردیبهشت امسال به دلیل شیوع شدید ویروس کرونا در کشور هند، پروازهای بین ایران و هندوستان و ایران و پاکستان به درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا تعلیق شد.

* حمل و نقل هوایی مشمول محدودیت سفر عید فطر نیست

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره محدودیت سفرها در ایام عید سعید فطر ابلاغی از سوی وزارت کشورگفت: محدودیت سفر مشمول ناوگان حمل و نقل هوایی نمی شود. روز 16 اردیبهشت امسال بود که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر در سراسر کشور در همه رنگ بندی‌ها خبر داد و گفت: از روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ظهر شنبه ۲۵ اردیبهشت مصادف با تعطیلات عید سعید فطر تردد بین استان‌ها ممنوع خواهد بود.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
به اشتراک بگذارید