امروز چهار شنبه 9 آذر 1401
به اشتراک بگذارید
غول های شرکت های هوایی توسط ویروس کرونا نیازمند کمک مالی شدند
     تعداد بازدید: 5683
     چاپ
     دسته بندی : عمومی

در پی شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) و کاهش پرواز های شرکت های هوایی، این شرکت ها متحمل زیان هایی بسیاری شدند که برخی شرکت های نو پای این عرصه را به ورطه ورشکستگی کشانیده است.

در پی شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) و کاهش پرواز های شرکت های هوایی، این شرکت ها متحمل زیان هایی بسیاری شدند که برخی شرکت های نو پای این عرصه را به ورطه ورشکستگی کشانیده است.
«الکساندر دوجونیاک» مدیرکل انجمن بین‌المللی حمل‌ و نقل هوایی در همین رابطه گفت که بخش حمل و نقل هوایی در حال حاضر با بدترین بحران رو به رو است و این به معنای پایان دنیا برای شرکت های هواپیمایی است.
در حال حاضر برخی از دولت ها متقبل شده اند تا کمک های مالیی را به شرکت های هوایی خود رسانند که از تعطیلی این شرکت ها و بی کار شدن هزاران نفر جلوگیری کنند که همین موضوع انتقاد دیگر شرکت های هوایی را به همراه داشته است چرا که شرکت هایی که کمک مالی دریافت میکنند، از حمایت رسمی دولت های خود مبتنی بر درآمدهای نفت بهره مند هستند و این موضوع رقابت آزاد با آنها را غیرممکن می کند.
تعدادی از ۱۹ شرکت هواپیمایی عربی وابسته به دولت ها نیز در سال های اخیر ضررده بوده اند و این امر باعث شده تا دولت ها این خسارت ها را جبران کنند.
اتحادیه هواپیمایی ملی امارات در ۴ سال اخیر ۵.۵ میلیارد دلار خسارت دیده و هم اکنون در حال بازبینی در ساختارهای خود است.
«اکبر الباکر» مدیر اجرایی هواپیمایی قطر هم در صحبت با شبکه "بلومبرگ" تاکید کرد که بسیاری از شرکت های هواپیمایی با توجه به کاهش درخواست سفر ورشکسته خواهند شد و آینده بخش هواپیمایی در دست شرکت هایی است که تصمیمات هوشمندانه و محتاطانه ای اتخاذ می کنند.
مدیر اجرایی هواپیمایی قطر هم در این ارتباط گفت که شرکت هایی که روزی به خود می بالیدند که از دولت کمکی دریافت نمی کنند و مستقل هستند امروز در تمام دنیا خواستار دریافت کمک مالی از دولت ها هستند.
وی تاکید کرد که در این دوران بسیار سخت تنها قوی تر توان ماندن را خواهند داشت.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.