امروز پنج شنبه 13 بهمن 1401

ارسال بار هوایی به قطر


ارسال بار به قطر

حمل و نقل بار از ایران به قطر تا کنون هزینه های زیادی برجای می‌گذاشته و صرف نظر بازرگانان ایرانی حرفه ای را در پی داشته است. اما دیگر هزینه های گزاف نیازی نیست. قبل از آموزش مراحل بسته بندی, بارگیری, حمل و … با ما همراه باشید تا بصورت اجمالی بررسی داشته باشیم پیرامون امکانات، مزایا و فرصت های طلائی تجارت با قطر. در ادامه این بحث شما شاهد گزینه های حمل بار و آموزش های مربوطه خواهید بود.

شرکت ارسال بار به قطر
شرکت ارسال بار به قطر

چرا حمل بار خود را به ما بسپارید؟

بیش از ربع قرن تجربه و سابقه درخشان در زمینه حمل و نقل کالا بین همه کشورهای دنیا بصورت تک بار یا روزانه، کارگو(کالا با ماهیت تجاری), فریت مسافری(وسایل همراه مسافر) باعث شده این کمپانی جزو برترین ها در بخش حمل و نقل قرار بگیرد. خدمات حمل شامل اسباب منزل، مواد غذایی , آبمعدنی , دام و طیور, مواد اولیه و صنعتی و … را تحت پوشش قرار میدهیم. به لطف تلاش پرسنل مجرب،تجربه مدیران و اعتماد مشتریان گرانقدر توانستیم حمل بار به قطر را در کوتاهترین ترانزیت تایم و بصورت گسترده برای انواع بار به انجام رسانیم. در ادامه به خدمات مختلف این شرکت و مراحل ارسال انواع بار به کشور قطر می‌پردازیم.

هرآنچه قبل از ثبت درخواست ارسال بار به قطر باید بدانید

تجارت با کشورهای عربی مخصوصا کشورهای حوزه خلیج فارس که دارای دسترسی به آبهای آزاد هستند تجارت سوخت(نفت) مهمترین بخش درآمد زایی این کشورها است. به همین دلیل تجارت کالاهای مختلف همواره پر سود بوده و استفاده از مسیرهای دریایی موجب هزینه های کمتر شده است.در این بین قطر طی دهه های اخیر در صدد توسعه و پیشرفت در صنعت, تجارت و گردشگری بوده.این امر در کنار موقعیت جغرافیایی این کشور در منطقه موجب شده نه تنها در آسیا و خاورمیانه بلکه در دنیا قطر به یکی از مراکز مهم و استراتژیک دنیا تبدیل شود.
علارقم اینکه قطر کشوری کم وسعت است اما بعنوان ثروتمندترین کشور عربی شناخته میشود. همین امر باعث شده تا صنعت و تجارت این کشور کوچک شهرت جهانی داشته باشد. روابط سیاسی خوب بین دو کشور ایران و قطر زمینه واردات و صادرات بدون مشکل تحریم را فراهم آورده است.مساحت کم و درآمد محدود به تولید و صادرات نفت و گاز از یک سو و مشکلات سیاسی با ملل عرب زبان منطقه خصوصا عربستان از سوی دیگر, قطر را وابسته به واردات از راه دریا کرده است.

10 قدم تا ارسال بار به قطر:

1- ثبت درخواست مشتری برای ارسال بار در سامانه ما.
2- تماس اپراتورهای متخصص حمل و نقل ما با مشتری.
3- بازدید متخصصین و بازرسین  از بار و محموله ارسالی شما و تشخیص نوع بسته بندی و تهیه لیست اولیه و برآورد هزینه ارسال بار
4- بسته بندی کالای ارسالی شما با بهترین کیفیت و بصورت کاملا استاندارد که در طول سفر هیچگونه ضربه و خسارتی به بار وارد نشود.
5- تهیه پکینگ لیست و تهیه لیست ترجمه شده به زبان کشور مقصد.
6- انجام سمپاشی پالت‌های چوبی و صدور گواهینامه معتبر جهت ترخیص کالا در گمرک کشور ترکیه.
7- بارگیری توسط وسیله نقلیه و حمل به گمرک.
8- انجام کلیه امور و تشریفات گمرکی.
9- صدور بیمه نامه معتبر.
10- انجام امور مرزی و حرکت به طرف مقصد

 

 

حمل بار هوایی به قطر

شرکت ما انواع حمل و ارسال بار اعم از, فریت مسافری, کارگو, چارتر و door to door(از درب خانه به درب مقصد), از ایران به قطر را بصورت اختصاصی انجام می‌دهد. پیشنهاد کارشناسان متخصص برای بارهای کوچک ارسال بار بصورت هوایی است.این نوع ارسال کالا از پر طرفدارترین اشکال باربری است. در زیر به بررسی برخی از ویژگی های استفاده از این روش حمل بار میپردازیم:
فریت مسافری: عموما شرکت های هواپیمایی جهت اضافه بار همراه مسافرین مبالغ کلانی بعنوان جریمه حمل اضافه بار از مسافران در نظر می‌گیرند؛ فریت بار جایگزینی مناسبی است بجای جریمه اضافه بار مسافری. زیرا هزینه را به حداقل رسانده و سلامت بار را تضمین میکند. 
کارگو: حمل بار تجاری که وزن زیادی ندارد مانند نمونه بار یا کالاهایی که باید سریعا به مقصد برسند( مانند مواد غذایی فاسد شدنی)
چارتر:در این نوع از باربری هوایی یک هواپیمای باری کامل به یک محموله اختصاص داده میشود.(دربست)
Door to Dooor: وقتی میخواهید یک مجموعه از سی دی های یادگاری یا هدیه و… را از درب خانه برای دوست تان به خارج ایران ارسال کنید…این گزینه مناسب ترین راه برای شماست.

 

مدارک و شرایط لازم جهت ارسال بار مسافر به قطر

• آدرس فرستنده و گیرنده همراه با کد پستی
• شماره تماس فرستنده و گیرنده همراه با کد کشور
• کپی کارت ملی فرستنده و گیرنده
• لیست تهیه شده از محموله
• حضور فرستنده در زمان ارسال و طی کردن مراحل گمرکی الزامیست و انجام این مراحل باید دو الی سه روز قبل از خروج وی صورت گیرد.
نکته: در صورت داشتن مدارک فوق بعلاوه بلیط . پاسپورت میتوانید بار خود را به قطر ارسال نمایید; در غیر این صورت پس از هماهنگی های لازم بارهای شما ارسال می‌شوند.

مدارک لازم ارسال اقلام تجاری به قطر

کپی شناسنامه و کارت ملی بهمراه کپی پاسپورت فرستنده و گیرنده
آدرس مبدا و مقصد با کد پستی
شماره تلفن فرستنده و گیرنده همراه با کد
پکینگ لیست
 فرستنده میبایست جهت ارسال اقلام تجاری به قطر  بلیط و کارت بازرگانی را به همراه داشته باشد و حضور وی نیز الزامی است. در غیر اینصورت باید با استفاده از کارت بازرگانی نمایندگان ما اقدام به ارسال نماید.

اقلام زیر می‌توانند از طریق هواپیما ارسال شوند:

موادغذایی فاسد شدنی: تمامی کالاهایی که جهت حمل و نگهداری آنها در طول مسیر نیازمند آب و هوای خاصی هستند یا شرایط محیطی باید رعایت شوند.مانند: ماهی زنده, گیاه, خوراک و غیره.
لوازم منزل:انواع لوازم منزل مانند مبلمان, تلویزیون و کامپیوتر, وسایل شخصی بجز لوازم آرایشی, محصولات چوبی و پلاستیکی و سایر وسایلی که منع قانونی و خطر نداشته باشند. برای دیدن لیست همه کالاهای ممنوعه میتوانید اینجا کلیک کنید.
حیوانات اهلی: حمل حیوانات اهلی پس از بررسی بهداشت و عدم آلودگی توسط شرکت امکان پذیر است.
جابجایی جسد: جابجایی جسد با داشتن جواز دفن و حمل از طرف بهشت زهرا توسط این شرکت امکان پذیر است.

ویژگی‌های حمل بار هوایی به قطر

• انتقال سریع السیر به نقاط مختلف جهان
• امنیت بالا در حفظ و نگهداری محموله تا رسیدن به مقصد
• صرفه جویی در زمان
• از بین بردن واسطه های ارتباطی
• گسترش و راحتی استفاده از خدمات بار هوایی 
پرسنل متعهد در کار حمل و ارسال بار در تلاش‌اند با به حداقل رساندن هزینه‌ ; خدماتی در حد عالی به مشتریان عزیز ارائه کنند. شاید مستحضر باشید که فرودگاههای کشور قطر در لیست برترین فرودگاههای جهان قرار دارند: در این لیست قطر حتی بالاتر از آمریکا و انگلیس (فرودگاه‌های برتر جهان) قرار دارد و تحویل محمولات شما با بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

لیست فرودگاه های قطر

قطر دوشهر بزرگ و مهم دارد که دوفرودگاه بسیار مهم این کشور را در خود جای داده اند.
1- فرودگاه بین المللی دوحه: این فرودگاه در پایتخت و مهمترین شهر در نزدیکی مهم ترین بندر تجاری قطر قرار دارد. بیشترین کالاهای وارداتی از این فرودگاه به مقصد خود میرسند.
2- فرودگاه الخور: این فرودگاه در شهرستان الخور قرار دارد و به یکی از مناطق استراتژیک قطر تبدیل شده است.
3- فرودگاه بین المللی حمد: این فرودگاه که جدیدترین فرودگاه ساخته شده قطر است جزو 6 فرودگاه برتر جهان قرار دارد