logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

گربه دی اس اچ

گربه دی اس اچ

گربه دی اس اچ
گربه دی اس اچ

گربه دی اس اچ DSH به معنای «Domestic short haired” یا گربه مو کوتاه است. عموما دارای قد: ۲۰٫۳ تا ۲۵٫۴ سانتی‌متر و وزن: ۵٫۴ تا ۶٫۸ کیلوگرم می باشند، از رایج‌ترین نژاد گربه‌ها هستند. این گربه‌ها در هر منطقه و کوچه و خیابانی یافت می‌شوند و می‌تواند تنوع زیادی در رنگ، مو و ویژگی‌های جسمی داشته باشند. این گربه‌ها معمولاً سالم و پر انرژی هستند و می‌توانند حیوانات خانگی فوق‌العاده ای باشند و حتماً باید از طریق فعالیت‌های روزمره و بازی کردن، انرژی خود را تخلیه کنند.

برخی از بیماری‌های معمول در این گربه‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

بیماری های پوستی: بیماری‌های پوست و مو یکی از شایع‌ترین مشکلات است اختلالات پوستی ممکن است ناشی از آلرژی، انگل‌ها، عفونت‌ها یا تحریکات ناشی از حمام کردن زیاد به‌ خصوص با شامپوی نامناسب باشد. گربه‌ها در صورت ابتلا به بیماری‌های پوستی مرتباً خود را می‌خارانند یا بیش از حد معمول بی‌قراری می‌کنند.

بیماری های تنفسی: گربه خیابانی مستعد ابتلا به ویروس‌هایی است که باعث عفونت‌ دستگاه تنفسی آن ها می‌شود. معمولاً برخی از سرماخوردگی‌ها ممکن است منجر به ذات‌الریه یا سایر مشکلات تنفسی در گربه دی اس اچ شوند

یماری دیابت: گربه دی اس اچ عاشق خوردن است و اگر کنترل نشود ممکن است چاق شده و به دیابت مبتلا گردد. علامت دیابت در گربه دی اس اچ عبارتند از:خستگی، افزایش اشتها و تشنگی، افزایش ادرار، کاهش وزن.

برای حفظ سلامتی گربه‌تان، مهم است که آنها را به طور منظم تحت نظر دامپزشک بررسی کنید و تغذیه مناسب داشته باشید. همچنین، بهترین راه برای پیشگیری از بیماری‌ها، نگهداری و مراقبت منظم از گربه‌تان است.

تغذیه گربه DSH ، فقط بر اساس برنامه غذایی تعیین شده به آن‎ها غذا دهید. بیشترین حجم کالری دریافتی در رژیم غذایی باید توسط پروتئین‌ها تأمین گردد و درصد کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها باید کم باشد. همچنین، توجه به این نکته ضروری است که رژیم غذایی گربه‌های مو کوتاه خانگی نباید حاوی فیبر زیاد باشد. زیرا فیبر می‌تواند باعث یبوست شده و سلامتی کلی او را به خطر می‌اندازد.

شما می‌توانید برای غذا دادن به گربه‌های دی اس اچ از غذاهای خشک تجاری استفاده کنید. همچنین، می‌توانید از غذاهای تازه نظیر مواد غذایی زیراستفاده کنید: گوشت، جگر، مرغ و ماهی انواع سبزیجات نظیر کدوتنبل، سیب‌زمینی، لبنیات بدون لاکتوز نظیر تخم مرغ، پنیرو ماست، حبوبات نظیرعدس، برنج و جو دو سر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *