logo

سپهر بار سهند ؛ شرکت بین المللی حمل بار

رجیستری گوشی همراه

رجیستری گوشی همراه

رجیستری گوشی همراه
رجیستری گوشی همراه

رجیستری گوشی همراه به پروسه ثبت نام و احراز هویت گوشی همراه در شبکه تلفن همراه اشاره دارد. این پروسه برای جلوگیری از سرقت و یا استفاده غیرمجاز از گوشی همراه انجام می‌شود. سامانه بررسی رجیستری گوشی همراه یا IMEI Checker یک سرویس آنلاین است که برای بررسی وضعیت یک گوشی همراه، از جمله آیا آن از مسیر قانونی وارد کشور شده است و یا دزدیده شده ( اصالت سنجی کالا )، بکار می‌رود.

این سامانه توسط سازمان‌هایی مانند GSMA و CTIA ایجاد شده است و برای کنترل و جلوگیری از دزدیده شدن و فروش گوشی‌های غیرقانونی به بازار ، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای استفاده از این سرویس، کافیست شماره IMEI گوشی همراه خود را وارد کنید. شماره IMEI شناسه‌ای منحصربه‌فرد است که برای هر گوشی همراه به صورت منحصر بفرد تولید می‌شود و معمولاً در قسمت پشتی جعبه گوشی همراه قرار دارد. همچنین می‌توانید این شماره را با شماره *#06# روی صفحه گوشی خود بررسی کنید، یا به بخش تنظیمات گوشی رفته و کلمه IMEI را سرچ کنید.

حال وارد سامانه همتا https://hamtainfo.ntsw.ir/ می شوید و  شماره IMEI گوشی خود را در ان وارد کرده و وضعیت گوشی همراه را بررسی می کنید، این سامانه وضعیت اصالت گوشی شما را نمایش می‌دهد.

1 – ورود گوشی به صورت مسافری و رجیستری آن در بخش گمرک فرودگاه با پاسپورت خود فرد که در این مرحله نیاز به پر کردن فرم های مشخصات ، پرداخت هزینه رجیستری ، ثبت کد IMEI در سامانه و در نهایت دریافت کد رجیستری و فعال شدن گوشی در شبکه مخابراتی کشور ایران می باشد.

2 – ورود گوشی به صورت تجاری که باید مجوز های لازم اخذ شود و نسبت به ثبت و دریافت گواهی ها و اجازه نامه ها و انجام واردات آن ها اقدام کرد.

جهت بررسی  وضعیت مالکیت گوشی همراه و مدیریت این بخش باید از سامانه همتا کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *