امروز سه شنبه 31 فروردین 1400
بی اعتنایی هواپیمایی کارون به رعایت مصوبه ملی کرونا
     تعداد بازدید: 378
     چاپ
     دسته بندی : عمومی
منبع : تسنیم

هواپیمایی کارون در اوایل هفته جاری به دلیل عدم رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا از سازمان هواپیمای کشوری اخطار گرفت که این ایرلاین در پرواز تهران-خارگ از ۱۰۰ درصد ظرفیت هواپیما استفاده کرده است

 

شنبه گذشته محمدحسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه نظارت های سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اطمینان از رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پروازها به صورت مستمر ادامه دارد، گفته بود: سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل عدم رعایت مقررات ابلاغی مقابله با شیوع ویروس کرونا به شرکت های هواپیمایی ماهان در مسیر کرمان- تهران در تاریخ 15/11/99 و کارون در مسیر اهواز- تهران در تاریخ 99/11/14اخطار داد. 

وی با بیان اینکه عدم توجه به مفاد مقررات ابلاغی باعث به خطر افتادن سلامتی همکاران و مسافران خواهد شد، افزود: ضمن اخطار رعایت کامل دستورالعمل های ابلاغی، شرکت های هواپیمایی باید نسبت به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از حداکثر 60 درصد ظرفیت پذیرش در تمامی پروازها اقدام کنند.

این در حالی است که هواپیمایی کارون برای بار دوم طی یک هفته اخیر فاصله‌گذاری اجتماعی را در پرواز تهران-خارگ با شماره 2504 رعایت نکرده است. این شرکت در پرواز مذکور از 100 درصد ظرفیت صندلی‌ها هواپیما استفاده کرده و اعتراض مسافران را به این وضعیت برخورد نامناسب کرو پروازی به همراه داشته است.

پس از الزام رعایت استفاده 60 درصدی از صندلی پروازها، علاوه بر پرداخت حدود 2400 میلیارد تومان وام با سود 12 درصد به ایرلاین‌ها، قیمت بلیت پروازهای داخلی نیز 10 درصد افزایش یافت. مشخص نیست با وجود حمایت مطلوب وزارت راه و شهرسازی، چرا ایرلاین‌های همیشه بدهکار (به شرکت پخش و شرکت فرودگاه‌ها) همچنان به مصوبه ستاد ملی کرونا بی توجه هستند و در مسیر تامین منافع خود گام برمی‌دارند. به نظر می‌رسد سازمان هواپیمایی بایستی با شدت بیشتری با ایرلاین‌های متخلف برخورد کند تا شاهد چنین اتفاقاتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد، نباشیم.

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane عیاری 27/12/1399
وقت شما بخیر. متاسفانه مجددا در پرواز مورخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ به شماره ۲۶۱۶ در ساعت ۲۱:۱۵ که با تاخیر نیز همراه بود، پروتکل های بهداشتی رعایت نگردید. تراکم مسافران حدود ۸۵٪ تا ۹۰٪ قابل تخمین می باشد؛در حالیکه هزینه بلیطی که از مسافران اخذ شده بود، متناسب با ۶۰٪ ظرفیت درنظر گرفته شده بود. متاسفانه پس از اعتراض تعدادی از مسافران،هیچگونه اقدامی دراین راستا صورت نپذیرفت. بنده شخصا گزینه هواپیمایی کارون را برای سفر های آتی خود حذف خواهم نمود. و به دیگران نیز این پیشنهاد را ارائه خواهم داد.
به اشتراک بگذارید